Branky:   51. Hrčulák                   1:0
Diváci: 38
Klus – Rusz, Kozel, Hradil – Brzuchanski, Bauman, Rusnok, Probosz – Příborský, Bolek, Zábelka
Střídání:  37. Zábelka – Lachowicz         72.Probosz – T.Jantoš
Trenér: Martin Blahuta
                           V pátém jarním kole jsme opět prohráli o branku, tentokrát na umělce v Orlové 2:1 a naše jarní bilance je žalostná 5 1 0 4 13:9  3 -3! A přitom jsme nastoupili v téměř totožné sestavě jako ve vítězném utkání s Dětmarovicemi, jen Rakuse nahradil ne zcela doléčený Probosz.
                          Začali jsme velice aktivně, už ve třetí minutě jsme vedli na rohy 4:0, byli jsme v úvodu lepším týmem, ale naše aktivita postupně upadala, přesto jsme mohli jít do vedení, ale Zábelka trefil ve třicáté minutě tyč!  Ihned z protiútoku, se mohlo potvrdit pravidlo „ nedáš -  dostaneš“, naštěstí domácí Hrčulák, těsně minul branku Kluse. Do poločasu už domácí měli více ze hry, bezbrankový poločasový stav tak více potěšil hnojnický tým.
                         Snaze otupit začínající tlak Baníku nepomohlo ani přeskupení řad na tradičních 4 – 4 – 2 a už v 51 minutě napřáhl domácí hráč č.5 -  Andl z trestného kopu , trefil břevno a na dorážku Hrčuláka naše defenziva nereagovala 1:0. A za pár minut bylo ještě hůř, v 58 minutě zvyšuje Havlásek na 2:0. Kontaktní branku mohl po centru Brzuchanského vstřelit Jirka Lachowicz, ale jeho hlavička těsně minula cíl. Branka Baumana v 90 minutě už přišla pozdě a tak se z Orlové vracíme s prázdnou. Naplnit náš mizerný bodový stav (23 bodů při skóre 37:33) můžeme už za týden v derby s Nýdkem.
Martin Blahuta: „Nelze se na nic vymlouvat, soupeř vyhrál zaslouženě! Teď se musíme soustředit na zápas o 6 bodů s Nýdkem, třináctý flek, který za určitých okolností může být i sestupový se hodně přibližuje!“