86. Huška ( sam. akce )     4:2
Rozhodčí : Pokluda Aleš - Šigut Pavel, Šašinka Jan
Diváci : 60

Smolík – Magera, Musil, R.Merta, Galásek – Burda ( 78.Honěk ), Huška, Lesniák, Kocúr ( 46.Valas ) – T.Skurka ( 84.Andrle ), Kusý ( 90. T.Vyvial )     trenér: M.Blahuta
    Příjemné starosti měl trenér Blahuta před utkáním s Pískem, až na „pracujícího“ Chamráda  a zraněného Poledníka měl k dispozici kompletní kádr a tak ani na lavičku se nedostali Habrmal a Farský! Po porážce v Nošovicích už jen vítězství nad silným Pískem dávala Palkovicím naději do dalších záchranářských prací a díky skvělému závěru jsme zaslouženě vydřeli 3 body, jenže celky před námi až na Janovice taky bodovaly a tak dál je naše situace velice těžká.
    Už v čase 1:17 se v gólovce ocitli hráči Písku, ale my máme v brance Smolíka! V 9.minutě po skvěle zahrané standartce Lesniáka netrefuje zařízení hlavou Huška. O minutu později  Byrtus Dominik prošel přes 3 hráče až před Smolíka, ale ten nás drží nad vodou. Ve 14.minutě už vedeme 1:0, to trestňák Lesniáka sklepl proT. Skurku R.Merta a náš nejmenší hráč hlavou vstřílí nesmírně důležitou branku! A od té chvíle jsme měli jasně navrch a další branka v síti Revaje visela na vlásku.Jenže naše koncovka byla žalostná i tentokrát a tak vyložené šance R.Merty,T.Skurky a Burdy gólem neskončily a tak poločas končí vedením palkovických v poměru 1:0.
    Do druhého poločasu už nenastoupil nevýrazný Kocúr, kterého nahradil bojovník Valas. Z první akce druhého dějství , jsme mohli navýšit skóre, jenže po srážce hostujícího brankáře s jedním s obránců Písku  před Huškou  zívala prázdná brana, ale Honza v duchu FAIR PLAY zakopl míč do zámezí a dal tak příležitost hostující lavičce k ošetření obou hráčů! Toto nevídané gesto bylo „potrestáno“ ve 48.minutě vyrovnávací brankou Kantora po zaváhání Lesniáka 1:1 a začínalo se znovu. Naštěstí spravedlnost nebyla slepá a v 53.minutě už znova Palkovice vedly po vlastní brance Heczka 2:1. Aktivita byla dál na naší straně a jen smůla stala v 61.minutě při Musilovim, když jeho gólovou střelu zblokovala písecká defenziva.V 63.minutě nabuzený Valas se dostal kličkami do „16“ a byl faulován a správně nařízenou penaltu však Kusý neproměnil. Svou lehkovážnost při zahrávání penalty mohl Dan už za 2 minuty napravit, jenže jeho hlavička těsně minula cíl. Zděšení v ochozech nastalo v 83.minutě, když Kantor podruhé v utkání srovnává 2:2! Ale závěr patřil mistrům, za pár sekund po vyrovnání Magera centrem našel Kusého a PALKOVICE vedou 3:2. Vše směřovalo k velkému dramatu, ale to se díky nádherné brance Hušky nekonalo a to ještě Honěk mohl zakončit famózní závěr brankou, ale v koncovce selhal. V neděli 10.4.zajíždíme do Bukovce, který rozstřílel Lískovec na jeho hřišti 5:1 a tak nás nic lehkého nečeká,ale pokud chceme myslet dál na záchranu musíme bodovat i na cizích hřištích a že na to máme, ukázal dnešní zápas!
Martin Blahuta:“ Vyhráli jsme naprosto zaslouženě a víc bych se k tomu nevyjadřoval!  Mrzí mě jen malá návštěva na toto utkání a nechápu reakce celé lavičky Písku!“