69.Meisner              1:1
Rozhodčí : Němec – Somr, Michal
Diváci : 100

Musil – Galásek, R.Merta, Magera, Chamrád – Burda ( 85.T.vyvial ), Valas (78.Honěk ), Huška, Poledník ( 54.Stawrovský ) – Habrnal , T.Skurka ( 62. Kusý )     trenér :Martin Blahuta
    Do dalšího existenčního utkání nastoupily Palkovice bez svých opor Smolíka, Lesniáka, J.Merty, Andrleho, Kocúra a jen na lavičku usedl nedoléčený Kusý! Ztráty na hřišti byly od začátku až příliš znát, i proto jsme podali nejhorší jarní výkon, ale vůle po vítězství a bojovnost se klukům nedá upřít, ale stačilo to pouze na bod!
    Od úvodních minut jsme pátý celek OP Bašku přišpendlili na jeho polovinu, jenže z toho bylo jen několik rohů, ale ty byly při neúčasti Lesniáka zahrávány tragicky! Agilní a nejlepší hráč na hřišti Huška ve 13.minutě pálil těsně vedle svatyně brankáře Kimla. V největší šanci prvního poločasu se ocitl dlouhán Habrnal, ale jeho hlavička po centru Burdy skončila na břevně! O dvě minuty později Huška servíroval standarku do šestnáctky, jenže Valasovi chybělo k zakončení  snad jen pár centimetrů! Ve 27.minutě znova Huška netrefil zařízení o pověstný kousek, to je škody! A ve 32.minutě Huškovu střelu vyráží Kiml jen před sebe, ale hrající vedoucí týmu Poledník dorážkou znova jen rozchytává hrdinu prvního poločasu bašťanského gólmana Kimla. Aktivita jen dál na naší straně, ale ani střela Habrnala a trestňák Valase gólem nekončí a když k tomu připočteme, že náš brankář Musil si téměř nešáhl na míč, končí poločas stavem 0:0!
    Jestliže v prvním poločase bylo na hřišti jen jedno mužstvo a to Palkovice, ve druhém byly lepším týmem svěřenci trenéra Michala Pokludy ( otec hrál za Palkovice ! ). Ale Palkovice si dál vytvářely šance, jenže překonat brankáře Bašky se nepodařilo ze standarky Huškovi a z gólovky Poledníkovi, po přihrávce Galáska. V 54.minutě odchází ze hřiště Poledník ( musí v týdnu zapracovat na střelbě a kondici ) a nahrazuje ho dorostenec Stawrovský! V 55.minutě snad z první šance Bašky se neprosazuje rychlík Sloboda. V 60.minutě mohl korunovat svůj výkon Huška, ale jeho rybičku po přesném centru Valase chytá golman Kiml, krásný fotbalový moment! V 62.minutě přece jen na hřiště nastupuje Kusý a přestože bolestí nemůže ani běhat už po pěti minutách pobytu na hřišti otevírá skóre utkání a na gól mu nemůže přihrát nikdo jiný než Huška 1:0! Jenže radost na lavičce domácích a v ochozech ( opět se sešla pěkná návštěva a bylo i prodáno 55 bulletinů ) trvala pouhé dvě minuty než srovnal  hostující Meisner po sérii zaváhání naší defenzivy! Zcela vyčerpaného Valase nahrazuje Honěk a ten v 81.minutě trefuje tyč! A v nastaveném čase se jsme mohli přijít i o bod, ale Musil v brance čaroval a tak zápas končí výsledkem 1:1! Kdyby se nám podařilo v tomto utkání zvítězit, mohli jsme předskočit Janovice, které doma podlehly Mostům v poměru 1:4, tak snad se nám to podaří po dalším kole, ale to zajíždíme na půdu už téměř jistého účastníka 1.B. třídy Ostravici a tam to jednoduché mít nebudeme!

Martin Blahuta:“ Musíme být pokorní a brát i bod, i když to je pro nás velká ztráta! Měli jsme vstřelit branku v prvním poločase, to jsme byli jasně lepším týmem, ve druhém to už bylo vyrovnané, možná byla Baška i lepší a tak remiza je asi spravedlivá. Snad se do dalšího utkání marodi dají do kupy a dorazí i Pavel Smolík. Musím kluky , ale pochválit za bojovný výkon, i když to by měla být samozřejmost a tak vyzvednu výkon Hušky,Magery a Kusého, kdyby byl Dan ready určitě bychom vyhráli. Někteří hráči by se , ale měli zamyslet nad tréninkovou účastí, začala dost klesat a je jasné,že ani OP se nedá hrát bez trénování! Do konce chybí 8 zápasů, tak snad si to všichni uvědomí  a začnou makat, musíme ten přebor zachránit!"

JAK TO VIDĚL WEB. BAŠKY ....  Z WEBU DENÍKU .... na konci rozhovor !

Michal Pokluda ( trenér Bašky ) : video rozhovor ....

FOTOGALERIE ....

Duel okresního přeboru mezi domácími Palkovicemi (v červeno-černém) a Baškou skončil smírem 1:1.