19.KOLO OP BUKOVEC : PALKOVICE 1:1 ( 0:0 )

Branky:    74.  Vrtný ( Lesniak )          0:1
                77.  Volný                          1:1

Rozhodčí :   Turoň – Suszka, Kuběna
Diváci :  98

Musil – Galásek, Király, R.Merta, J.Merta -  Závodný, Huška, Lesniak, T.Vyvial - Vrtný, Farský ( 70. Pollednák )     Trenér : z tribuny  M.Blahuta ( v zápise P.Bujňák )

Jediný zápas 19.kola OP se díky velké obětavosti místních funkcionářů odehrál v Bukovci na po válcovaném hřišti malých rozměrů ( 91 – 48 ). Náš potrestaný trenér Blahuta a už omilostněný vedoucí Poledník měli kumšt na toto utkání  vůbec sehnat  hráče. Pomocí ze strany dorostenců jsme se na rozdíl od Bukovce nedočkali ( v jejich sestavě byli 4 a byli na to podle slov jejich kapitána pyšní ), zranění i ….. vyřadilo z naší sestavy 9 hráčů a tak s pomocí přispěchal i René Galásek. „ Do sestavy jsem chtěl zařadit vzhledem k této nezvyklé situaci i sebe, ale administrativní chyba DK mě do zápisu nepustila, byla odstraněna po mých urgencích až při cestě na utkání. Ale omluvy jsem se ze strany DK nedočkal, byť můj druhý trest měl začít až 1.5. a už 30.4. zápis hlásil hráč je v trestu“ to jen stručně dodal sedmi týdny a 1000 kč potrestaný Martin Blahuta za kauzu „Karch“.
                Samotné utkání, začlo obrovskou šancí Bukovce už v 19.sekundě, naštěstí nevyužitou. Náš nejzkušenější a stále i ve svém věku 49 let jeden z nejlepších hráčů Jára Merta „zavinil „ nešťastně zahranou  rukou penaltu a to co se dlouho nedaří Smolíkovi se podařilo Frantovi Musilovi penaltu vytěsnil na tyč a od té chvíle bylo na hřišti jen jedno mužstvo a to výborně hrající Palkovice. Ještě kapitán Bukovce Josef Krenželok ve 27.minutě v šanci selhal, ale potom byly šance, bohužel neproměněné jen na naší straně ( Huška, R.Merta, Vrtný, Lesniak, Galásek ). Nezvyklé poločasové skóre v Bukovci 0:0, tak bylo vlastně výhrou pro tým trenéra Tondy Hermana.
                 I druhý poločas vyzněl lépe pro tým trenéra Blahuty ( koučoval tým z ochozů ), po neproměněných šancích , pološancích i tutovkách ( Vrtný,Huška, Závodný, znovu Huška i Vrtný ) jsme se v 74.minutě zaslouženě dočkali kýžené branky, to špílmachr Lesniak vyslal oblouček na Vrtného a ten dalším obloučkem překonal Brtuse 0:1. To už byl na hřišti jediný náš náhradník Poledník, který nahradil Farského. Snad jediné zaváhání naší perfektně pracující obrany potrestal po rohu Krenželoka Volný 1:1. Na vítězství, které bychom si zasloužili, nám zbývalo i s nastavením 15 minut, a taky jsme se ho málem dočkali, jenže Vrtný trefil v 85.minutě tyč a tak závěrečný hvizd rozhodčího Turoně, po konečném výsledku 1:1 byl přijat s úlevou na domácí straně. V dalším kole hostíme Hrádek a Bukovec zajíždí do Bašky, tak snad svého dnešního soupeře předskočíme v tabulce OP a budeme zase čtvrtí!
Martin Blahuta: „ Nebudu komentovat situaci před utkáním, ale budu hodnotit jen zápas. To co dnes předvedli kluci , byla fantazie, doufám, že nový trenér nebude proti Hrádku měnit tuto tměř v
éítěznou sestavu! Chtěl jsem vyzvednout výkon R.Merty, J.Merty, Hušky, Galáska, ale v tom si uvědomuji, že všichni hráli výborně a byl to určitě náš nejlepší jarní výkon a já, za to klukům moc děkuji. To co jsme si řekli v kabině za tu krátkou chvíli ( přijeli jsme na zápas dost pozdě – to je jediná výtka :) ) se splnilo vše do puntíku, škoda jen té nešťastné VYROVNÁVACÍ branky."