Vavříček – Jurek, Jukl, Kocich, Michna - Musálek, Vandas, Trčka - Quitt,Pešek M, Kaulinec

85. Kocich – Růžička
                    89. Strakoš – O.Baran  -
na hřiště se nedostali : Zátopek, Říha a dres nezbyl na Krpce
Trenér : Martin Blahuta  Asistent : Tomáš Kautský  Vedoucí : Jiří Baran

V dalším existenčním utkání zavítali hráči FKS do Kozlovic. Staříč posilněný o pohárový skalp Věřňovic .... začal v téměř totožné sestavě jako proti lídrovi OP Oldřichovicím ...., jen zraněného Moryse nahradil Kocich, který zaujal místo ve stopérské dvojici s Juklem a zkušený Jurek se posunul na kraj obrany.Po porážce Vojkovic v domácím prostředí od Bašky v poměru 2:4, jsme mohli vítězstvím odskočit na nesestupové místo na 5 bodů a to se taky stalo.Jenže pozor po Hukvaldech mohou zamířit do OP z B.třídy i Tošanovice ( podlehly doma Věřňovicím 1:15 !!! - i Nýdek je více namočený .... ) a to by padaly 4 týmy a v tom případě bychom ztráceli na nesestupové příčky 4 body.A kdyby sestoupily do OP i Fryčovice ( mají náskok pouhé dva body na sestupovou pozici .... ) tak to by už bylo s námi moc špatné, to by z OP padalo 5 týmů a  naše ztráta na dosud deváté Kozlovice je 6 bodů.
            I díky této matematice začal náš tým od prvních minut „bušit“ do na jaře slabých Kozlovic ( získali pouhých 6 bodů, vítězstvím v úvodních jarních kolech proti Vojkovicím a Neborům ), ale střelecky se ne a ne prosadit. Už v osmé minutě jsme vedli na rohy 3:0 a na šance taky 3:0, jenže ani dvakrát Quitt a jednou Kaulinec golmana Kozlovic nepřekonali. A v 10.minutě mohl přijít trest, ale mladíček v naší brance Tomáš Vavříček čaroval. Ve 14.minutě přišla ofenzivní ztráta, zraněného Peška nahradil znovuzrozený Strakoš.Měli jsme další šance,ale bez gólového efektu, a v závěru nás znova podržel Vavříček apoločasový stav 0:0 je výhrou pro Kozlovice.
            A v šancích jsme pokračovali i ve druhé půli, Kaulinec, Musálek  i Quitt si znova zahráli na zedníky a tak vysvobození režíroval Vandas, který našel Musálka a FKS vede v 56.minutě 0:1. Jenže vedení nám vydrželo pouhých 5 minut, než srovnal Holub 1:1. A Holub mohl v 65.minutě otočit skóre utkání, ale znova nás podržel Vavříček – bravo Tome. V 70.minutě znova zafungovala spoluprace Vandas – Musálek a zasloženě vedeme 1:2. Musálek přidává díky své bojovnosti svou třetí branku v utkání a Stařič čtvrthodiny před koncem vede 1:3. A v závěru utkání ještě Kaulinec přímo z rohového kopu překonává počtvrté Chlebka a tak patnáctý jarní získaný bod se může začít slavit .... !
V sobotu 2.6. v 15:00 přivítáme doma Vojkovice a zase budeme hrát o veledůležité body.

Martin Blahuta : „ Tři super zákroky brankáře Vavříčka a tři góly Musálka rozhodly o zaslouženém našem vítězství. Snad se dá do kupy Martin Pešek a nebudu muset měnit vítěznou sestavu, pochvalu zaslouží všichni hráči, ale i Tomáš Kautský, který dovezl po zápase v Ludgéřovicích brankáře Vavříčka a ten nás hodně podržel. V týdnu jsme trénovali v 15 hráčích, vyhráli pohárové utkání, dnes získali tři důležité body, přijelo nás podpořit hodně fanoušků, takže velká spokojenost a velký dík všem!“