Rozhodčí :   Matula  – Šigut , Malinovský ( předseda komise rozhodčích )

Musil -  Galásek , R.Merta, Kusý, J.Merta -  Burda,  Lesniak, Huška, T.Vyvial –Vrtný, Kocúr
                   76. Burda – Habrnal
                   82. Vyvial – Farský
                   88. Vrtný – Marek Procházka
Trenér : Martin Blahuta Vedoucí : Martin Poledník

Pěkně od podlahy se začalo utkání dvou nejlepších týmu jara Palkovic a Hukvald, už ve čtvrté minutě sudí Matula tahal ze své kapsy po jedné žluté kartě ( Burda – Grufík ). Po té se do první šance dostal Kocúr, jenže zkušený 47 –letý Tobiáš v brance Hukvald se nenechal překvapit. Ovšem náhradník za Sasína v brance hostí Tobiáš ve 14.minutě loví ze sítě první míč, to geniální přihrávku Lesniaka posílá před bránu Burda a důrazný T.Vyvial, sváteční to střelec otevírá skóre veledůležitého mače, zvlášť pro hosty 1:0. Nabuzený Lesniak pálí z dálky, jenže netrefuje ani ochrannou síť. To Vrtný v 17.minutě  naložil s kolmicí Hušky chytře a přesně 2:0 a to je trest pro Hukvaldy za jejich velice pasivní hru. Podráždění hráči Hukvald přece jen trochu ožívají, líznutá tyčka po střele z boku a kontakní gól Volného po otálení Hušky s rozehrávkou a Zdeněk Špaček hlásí ve 24.minutě stav 2:1. Kapitán domácích R.Merta pěkně zabrnkal na nervovou soustavu nejen diváků, ale i trenéra Blahuty, ve 37.minutě však jeho hrubici netrestá Bůžek, protože čaroděj Musil vytěsňuje střelu hukvaldské 16 na roh, jó když máte v týmu dva nejlepší golmany v OP zraněného Smolíka a Frantu je to pomoc pro tým jara Palkovice. Do poločasu jsme  měli jít za výrazněnějšího vedení, jenže své gólovky promarnili T.Vyvial a Vrtný a tak 2:1 neodpovídá průběhu hry.
                  V kabině hostů bylo asi právem dusno a v 53.minutě Bůžek vyrovnává na 2:2 a začíná se znova. Naštěstí Palkovice mají na jaře grandiózního střelce, v chlapském souboji o míč v pokutovém území Vrtný přetlačuje stopéry Hukvald a svou 13 jarní brankou posílá Palkovice zaslouženě znovu do vedení 3:2. Trenér Blahuta posílá do hry dorostence Hrabovského, Királyho a v 72.minutě je to už 4:2, další podařený centr Burdy si do vlastní sítě zasunuje Martin Procházka. Výborný Musil v naší brance odmíta drama, když s pomocí R.Merty nedovoluje skórovat Volnému. Na potupných 5:2 zvyšuje a konečnou podobu výsledku dává Hrabovský, je to naše pátá výhra v řadě a v Palkovicích vládne velká spokojenost. Bude ještě větší po dalším utkání proti Vojkovicím? Hrajeme doma a bude to domácí loučení s veleúspěšnou sezónou 2016/17.
Martin Blahuta: “ Zbytečně jsme nedisciplinovaného a rozhádaného soupeře pustili za stavu 2:0 do hry chybou v rozehrávce. To by se nám nemělo stávat. Sice netrénujeme, bůh ví v jakém počtu, ale některé věci z tréninku se v utkání objevili a za to jsem rád. Kdyby tento tým více trénoval, kdyby se zapojili do letní přípravy i nadějní dorostenci, zranění hráči, mohli bychom v příští sezóně myslet i na lepší místa v tabulce."