1. SC ZNOJMO FK - MFK FRÝDEK-MÍSTEK  2:1 (0:1)
 Rozhodčí: Machálek – Vysloužil, Peřina.
 ŽK: Cihlář - Mehremić, Mihalek.
 Diváci: 373 ( z toho 18 lipinských fans v kotli + 4 na tribuně )
1.SC Znojmo FK: Ilizi – Dreksa, Cihlář, Pázler (66. Helísek), Nepožitek, Okleštěk, Odehnal (46. Levai), Lacko , Hříbek, Svozil, Žondra (46. Ledecký).
Frýdek-Místek: Mihalek – Švrček, Literák, Reintam, Mehremić – Talián, Žídek - Ilko, Vaněk (79. Ďuriška), Zapalač (88. Matúš) - Staško (85. Jurišić).

V tomto utkání jsme si definitivně mohli zajistit druholigovou příslušnost i pro příští sezonu. Začali jsme skvěle. Už v 1. minutě Žídkova střela jen těsně minula branku Iliziho. O čtyři minuty později dal o sobě naopak vědět domácí Žondra, ale jeho hlavička bylo pro Mihalka lahůdkou. V 10. minutě se z dálky snažil překvapit domácího gólmana Mehremić, znovu však střela minula tři bílé tyče. Nejblíže k úvodní brance zajímavého utkání měl ve 12. minutě zkušený domácí dirigent Okleštěk, ale naštěstí jeho lob skončil na břevně! V 15. minutě jsme zažili to, co už snad ani neznáme. Po 472 minutách tečovaná střela Zapalače skončila v síti - gól, gól, gól...vedli jsme 0:1. O chvíli později to mohlo být ještě radostnější, když centr Mehremiće tečovali domácí na svou vlastní tyč! Ve 28. minutě se Staško ocitl ve své X-té jarní šanci, ale výsledek byl opět stejný - nic, nic a nic!! Lipina dál pokračovala v dobré kombinační hře a po ose Žídek-Zapalač-Staško, chyběly posledně jmenovanému k přesnému zakončení jen centimetry. Poslední šance úvodního dějství přišla na druhé straně. Okleštěk však z trestného kopu naší branku minul. Poločas tak skončil zaslouženým vedením hostí 0:1.
Domácí trenérská dvojice Grmela - Duda (hrál za Lipinu ligu v roce 1976) reagovala na náš tlak poločasovým dvojím střídáním, kdy neviditelného Žondru a Odehnala nahradili Ledecký s Levaiem. A Znojmu tato změna evidentně pomohla. Ve 49. minutě kapitán Lacko střílel těsně vedle, v 54. minutě Okleštěk poslal další svou standardku pouze do zdi a v 58. minutě Dreksa odražený míč napálil těsně naší branky. Valcíři o sobě poprvé ve druhé půli dali vědět po hodině hry, jenže centr Mehremiće poslal Žídek hlavou jen pár centimetrů vedle pravé tyče. O minutu nato je srovnáno. Mihalek neudržel v náruči střelu domácích a střídající Ledecký se z dorážky nemýlil - 1:1. Tlak Znojma poté sílí, rohové kopy přibývají a v 71. minutě nastřeluje Cihlář tyčku naší branky! V 75. minutě se ocitáme ve druhé šanci druhého dějství, ale zakonční Ilka po Zapalačově přihrávce nemá gólové parametry. Když už to vypadá, že si odsud odvezeme alespoň bod, domácí trestají naší pasivitu v nastaveném čase. To se hlavou prosadil Dreksa. Lipinská série porážek tak nadále pokračuje. Z deseti jarních kol jsme vybojovali pouhých sedm bodů a můžeme tak děkovat pouze tomu, že v Kolíně a v Mostě je ještě hůře .... !
Do konce soutěže nám zbývají odehrát už jen čtyři kola. Ve středu 13. května hostíme doma Ústí nad Labem (výkop je v 17.00 hodin), v neděli cestujeme do Mostu a poté sehrajeme dvě regionální derby s Třincem a v Opavě. Tak snad....

Martin Blahuta :"Poločas jsme měli vyhrát o dvě branky, ten druhý pak nehrát tak pasivně. Pokud bychom tohle naplnili, bylo by o naší záchraně už rozhodnuto. Tak snad vše zvládneme už teď ve středu. Musíme to zlomit, ale to si říkáme už pěkně dlouho !"

Z WEBU ZNOJMA .... Z WEBU FNL .... Z WEBU DENÍKU ....
SOUHRN 26.KOLA .... STATISTIKY 26.KOLA ....