29.KOLO MFK F-M : FK FOTBAL TŘINEC 1:2 ( 1:1 )

MFK FRÝDEK-MÍSTEK - FK FOTBAL TŘINEC 1:2 (1:1)
             75. Dedič                   1:2
Rozhodčí: Julínek - Caletka, Dobrovolný
ŽK: Ďuriška, Hykel, Staško - Gajdošík, Hupka
Diváci: 1710.
Frýdek-Místek: Prepsl - Švrček (85. Javorek), Reintam, Literák, Mehremić - Ďuriška (75. Staško), Bello - Hykel, Vaněk, Talián - Jurišić. Trenér: Karel Orel.
FK Fotbal Třinec: Paleček – Vomáčka, Hloch, Janoščín, Velner – Motyčka, Hupka, Zimka (67. Malíř), Gajdošík (46. Joukl) – Malcharek (79. Smetana), Dedič

Ani v devátém vzájemném utkání za poslední tři roky se nepodařilo valcířům porazit oceláře a tak Lipina opět klesla na poslední nesestupovou pozici.

8.ZIMNÍ PŘÍPRAVA    0:0 ....

Svěřenci trenéra Orla byli v tomto utkání citelně oslabeni, o vykartované hráče Žídka, Zapalače, Ilka a zraněného Matúše ! Přes tyto ztráty bylo od úvodních minut vidět na našich hráčích odhodlání odčinit nezdary posledních dnů. V 9.minutě střelecký pokus Jurišiče skončil vedle tyče Palečka. Až ve 22.minutě přišel další pokus o střelu, tentokrát z kopačky Ďurišky, ale končí vysoko nad třineckou bránou. Ve 32.minutě se k zakončení dostal i Třinec, jenže bylo to zakončení gólové – Malchárek 0:1 a jak jinak než po standartce! Ne zcela doléčený Bello mohl ve 36.minutě srovnat, ale místo střely volil přihrávku na Taliána a jeho střela byla zblokována na roh.Ve 39.minutě nebezpečně vypálil ze standartky Mehremič,ale Paleček skákající projektil vyrazil! V závěru poločasu odvážný průnik Mehremiče končí faulem v pokutovém území  a k penaltě se staví sám postižený Adi a panenkovským dloubákem srovnává na poločasových 1:1!
      Druhý poločas začal střelou Hykela, bohužel opět nepřesnou.V 63.minutě střelec úvodní branky Malchárek vystřelil přesně pod břevno, ale famózní zákrok Prepsla zvedl  ze sedaček 1710 diváků. Hosté nasazují do závěru utkání zkušenost, osmnáctiletého mladíčka Zimku nahrazuje o 16 let starší Malíř autor jediné branky v památném utkání před více než 7 tisíci diváky z loňského ročníku. V 70. Minutě dlouhatánský výkop Prepsla našel Vaňka, ale ten zbrkle vystřelil mimo zařízení. A rozhodnutí padlo v 75.minutě, kdy další zkušený borec Joukl našel v „16“ Dediče a ten se nemýlil 1:2! Závěrečný tlak už alespoň vyrovnání nepřinesl, byť hlavička Literáka a střela Staška po gólu přímo volala !
      Rozloučení se sezónou 2014/15 proběhne v neděli v Opavě !

Z WEBU TŘINCE .... Z WEBU FNL ....  Z WEBU DENÍKU PŘED ZÁPASEM ....