OP 17. kolo

20.04.2011 19:04

Palkovice jsou stále neporaženy

Okres – Fotbalisté Palkovic ani v sedmnáctém zápase letošní sezony okresního přeboru mužů neprohráli a nadále se drží na čele tabulky. Pokud Dobratice zvládnou dohrávku s posledními Tošanovicemi, bude mít celek trenéra Blahuty náskok na svého soka čtyři body.

Baška - Ostravice 3:2 (0:0)

První poločas zajímavého utkání ještě branku nepřinesla. S góly se roztrhl pytel po změně stran. Po hodině hry předvedl krásnou individuální akci hostující Přasličák a přesnou ránou prostřelil brankáře Janešíka. Domácí se nevzdali a v 70. minutě vyrovnal nejprve tečí Bukovjan a vzápětí Vegh zužitkovává přesné přihrávky od Uherka. Zdecimovaní hosté pak ještě v závěru potřetí inkasují, když spolupráce Uherka s Véghem slavila podruhé v zápase úspěch. Ostravičtí ještě duel zdramatizovali, když se po rohovém kopu trefil Rozkydal, na víc ale hostům již nezbyl čas. „Předvedli jsme asi nejlepší jarní výkon, ale hráli jsme proti skvělému a nebezpečnému soupeři. Myslím si, že postavení Ostravice v tabulce neodpovídá jejich kvalitě,“ řekl po utkání domácí kapitán Patrik Lýsek.

Branky: Végh 2, Bukovjan – Přasličák, Rozkydal.

Baška: Janešík – Ručka (86. T. Podžorný), Konečný, Lýsek, Vítek – Bukovjan (81. T. Boháč), Myšinský (73. Tománek), Uherek, Galuszka – Végh, Vavřinec.
Ostravice: M. Boháč – Pospíšil (46. Buček), M. Stonavský, Pavelec, Žejdlík, Přasličák, Poruba, O. Stonavský, Janošec, Kurečka (76. Tofel), Rozkydal.

Lučina – Kunčice 5:0 (4:0)

Po prvních jarních třech bodově nevydařených kolech hostila Lučina na svém hřišti Kunčice. Domácí provedli několik změn, kdy se do sestavy vrátil karetní hříšník Hánl. A návrat to byl vydařený, jelikož hned v první minutě po rohu a následném závaru před brankou hostů vstřelil první branku utkání. O deset minut později se domácí diváci radovali podruhé, když si na rohový kop Poláška naběhl Čubok a hlavou zvýšil na 2:0. Hráči Lučiny získali klid a jistotu, k tomu přidali přesnost a díky kombinační hře vstřelili do poločasu další dvě branky, obě zásluhou Hrušky. Do druhé půle šli domácí s touhou přidat ještě další branky, podařila se jim však vstřelit už jen jedna, kdy si opět naběhl na Poláškův centrovaný míč z přímého kopu Čubok a hlavičkou k přední tyči uzavřel skóre na 5:0. Hosté se důrazným stylem a presinkem snažili o vstřelení branky, během obou poločasů si vypracovali několik střel a rohových kopů, nicméně bez gólového efektu.

Lučina: Chlebek – Čubok, Zícha, Hánl (78. Siuda), Goroš (73. Karkoška) – Dobřický, Staufčík, Polášek, Krzyžánek (55. A. Kielar) – Hruška, Mikulec.

Palkovice – Hukvaldy 4:2 (2:1)

Palkovická neporazitelnost v letošním ročníku okresního přeboru pokračuje. Do vedení šli hosté ve 21. minutě po rohovém kopu. Domácí se však nevzdali a ještě do poločasu průběh zápasu zvrátili. Ve 37. minutě vyrovnal Musil po přesném centru Hušky a těsně před přestávkou se prosadil křižnou střelou střídající Skalický. Po hodině hry hosté opět duel zdramatizovali, ale zkušený domácí celek přeci jen duel zvrátil na svou stranu. V 64. minutě se nejprve trefil Kusý, čtvrthodiny před koncem zápasu zpečetil domácí výhru Kaulinec. „Začínají to být čím dál větší nervy. Bylo to vydřené vítězství proti těžkému soupeři,“ řekl k utkání domácí kouč Martin Blahuta. „Domácí vyhráli zaslouženě. Ve druhé půli jsme sice dokázali po hezké kombinační akci vyrovnat, ale tím naše fotbalové vystoupení zde skončilo. Z naší strany to byla ukázka taktické a osobní nedisciplinovanosti, které po právu vedly ke karetním trestům. V oslabení jsme již neměli ani fyzické či psychické síly na nějaký obrat,“ dodal hostující lodivod Radek Punda.

Branky: 37. Musil, 42. Skalický, 64. Kusý, 75. Kaulinec - 21. 0:1, 60 2:2. Rozhodčí: Malinovský. ČK: Blaťák. Diváci: 70.

Palkovice: Smolík - Závodný, R. Merta, Galásek - Musil, Lesniák, Huška, Kusý - Marciňa (60. Klaner ), Honěk (30. Skalický), Kaulinec (85. Habrnal).
Hukvaldy: Pešák - Holub, Kosa, Velart, Tobiáš - Chamrád, Holub, Koutný, Grafik - Fulnek, Opěla. Střídali: Blaťák, Čemík, Míček.

Václavovice – Návsi 1:1 (0:1)

Domácí chtěli v duelu s Návsím odčinit svůj špatný výkon z předešlého kola a hlavně si bodově pomoci k záchraně soutěže. Na hřišti se jim ale až tolik nedařilo. Již v 5. minutě šli hosté do jednobrankového vedení, které si udržovali až do 60. minuty utkání. To se prosadila domácí zimní posila Hájek. Domácí ožili, jenže je přibrzdilo zbytečné vyloučení Bednáře. I přes vypracování několika brankových příležitostí již oba celky do černého nemířily, takže duel skončil smírem.

Rozhodčí: Chmiel – Herman, Pokluda. Diváci: 80.

Václavovice: Ometák – Kántor, Vítek, Bednář, Berta – Langer (Pjenčík), Kaczmarczyk, Hájek, Habernal – Novotný (Bystroň), Swider. Trenér: J. Koníček.

Další zápasy: Řepiště – Písek 2:1, Metylovice – Frýdlant n. O. B 4:2. Podrobnější informace a sestavy domácí celky nedodaly.

1.  Palkovice   17  12  50  21  41  ( 14 )