POSEZÓNNÍ PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ MFK F-M : BANÍK OSTRAVA B 3:1 ( 3:0 )

MFK Frýdek- Místek : Baník Ostrava B 3:1 ( 3:0 )

40. Teplý ( penalta ) 3:0
              67.                          3:1
Rozhodčí : Galásek,Žvak
Diváci : 40
1.poločas : Tesarčík – Hopp,Sviták,Preči,Musiol – Šmíd,Koper,Juříček,Skotnica – Teplý,Šmahaj
2.poločas : Hill – Juříček,Hopp,Preči,Musiol – Šmíd ( 59.Teplý ),Koper,Sviták ( 62. Skotnica ),Pešek – Bogdan,Šmahaj

Už páté podzimní měření sil mezi týmy MFK F-M a Baníkem Ostrava a zároveň poslední utkání roku 2012 končí zaslouženým vítězstvím kombinovaného týmu Lipiny ! Předešlé utkání těchto týmů :
1. MFK F-M : Baník B 0:0 ....
2. MFK F-M B : Baník U 21  1:1.... - trenér U 21 Kamil Papuga :) ....
3. MFK F-M : Banik 1:3 ...
4. MFK F-M : Baník B 2:0 ....
Po úterní porážce s Lískovcem 1:3 přibyli další zkoušení hráči – Koper ( Třinec ) a Šmahaj ( Č.Těšín respektive Dobrá ) a oba si řekli výrazně o místo v kádru MFK F-M, to samé platí o Svitákovi ( Valašské Meziříčí ),Šmídovi ( Pustá Polom ) a bez šance určitě nejsou i další zkoušení hráči ! Hrdinou prvního poločasu se stal Jakub Teplý, který ve 21.minutě po akci Skotnici otevřel skóre utkání, ve 37.minutě zakončil úžasnou akci po ose Preči – Juříček – Šmíd a ve 40.minutě si došel Kuba do „16“ pro penaltu,kterou sám bezpečně proměnil – 3:0 a tak končí i první poločas kvalitního utkání zvlášť z „válcovenské“ strany !
Ve druhém poločase už frýdeckým mladíkům docházely síly a navíc díky zranění museli odstoupit dva kvalitní borci Sviták a Šmíd a převaha Baníku byla výrazná,ale obrana z frýdecké líhně ( Hill – Juříček,Hopp,Preči,Musiol ) pracovala spolehlivě ! A tak jediná branka hostů přišla až v 67.minutě a víc už Preči a spol. kvalitnímu soupeři nepovolili a tak Frýdek vítězí 3:1 !
Martin Blahuta :“ Bylo to velice vydařené utkání,zvlášť v prvním poločase jsme předváděli dobré akce,které musely diváky potěšit . Naději dostat se do kádru určitě mají Sviták a Šmíd a mladíci Preči,Teplý dokázali ,že jsou v něm právem !

Rozhovor s trenérem Milanem Duhanem .....