PŘÍPRAVA 1 - PALKOVICE : FRÝDLANT B 5:3 ( 2:0 )

Branky:        5. Minarčík  ( Vrtný )           1:0
                  17.Vrtný ( Huška )                 2:0
                  51. Pajurek                            2:1
                  52.Stawrovský ( Minarčík )    3:1
                  77.Minarčík ( sam. akce )      4:1
                  80.Dušík                                4:2
                  85.Závodný                           4:3
                  86.Minarčík ( Seidlerl )          5:3

Rozhodčí :  Pokluda
Diváci :  48
Hubík  -  Farský ( 63.Warzecha ), Valas, Magera, Honěk ( 55.Hetmer ) – Svobodník, Huška, Kusý ( 68.Smutný ), Stavrovský ( 65.Seidler ) – Vrtný, Minarčík             trenér: Martin Blahuta

První přípravné utkání na sezónu 2016/17 sehráli svěřenci trenéra Blahuty proti nově tvořícímu týmu juniorky Frýdlantu, který bude hrát OS! Naši nastoupili ve zcela odlišné sestavě než tomu bylo před měsícem ( JANOVICE 8:0 .... ) s 8 dorostenci a jednou možnou posilou ( Vrtný z Fryčovic )!
                Už v páté minutě šestnáctiletý brankář Hubík chytl hostům tutovku a z protiútoku hroťáci Vrtný s Minarčíkem trestali 1:0, střelcem branky byl sedmnáctiletý Minarčík! V 10.minutě trefil Minarčík tyč a dorážka Vrtného skončila taky na tyči! Hosté pro změnu trefili ve 14.minutě břevno, no na to, že Palkovice hrály po měsíční pauze a Frýdlant B po tříleté , tak to bylo nadprůměrné utkání a diváci se fotbalem museli bavit!V 17.minutě náš druhý nejstarší hráč v tomto utkání Huška ( 18.11.2016 bude mít Honza 30) naservíroval gólovou přihrávku pro Vrtného ( 22 let ) a Palkovice vedou šťastně 2:0, hosté hráli a my dávali branky.Ve 30.minutě se opět ukázal brankář Hubík a tak stav 2:0 trvá.Ve 34.minutě Jan Vrtný kolmou přihrávkou vysunul Svobodníka, ale jeho střela cíl nenašla.V závěru poločasu bylo k vidění ještě neuznaný gól Minarčíka ( ofsajd ), tyč kterou nastřelili hosté a dvě spálené gólovky Minarčíka a tak poločas končí stavem 2:0.
              Ve druhém poločase byla k vidění gólová přestřelka, neproměněná penalta ( Valas ),spousta neproměněných šancí na obou stranách, tyče,břevna a tak po brankách Minarčíka 2x, Stavrovského na straně Palkovic a Pajurka, Dušíka, Závodného z Frýdlantu končí utkání hokejovým výsledkem 5:3! Už v úterý 26.7. v 18:00 přivítáme opět doma silného soupeře ze Starého Města, který skončil v 1.A. třídě na druhém místě!
Martin Blahuta:“ Utkání splnilo účel, dorostenci Stavrovský,Svobodník i Minarčík opět prokázali svou kvalitu a může se s nimi na podzim počítat. Valase bych rád dál viděl v dresu Palkovic, Vrtný by mohl být taky posilou! Hráči, kteří dnes chyběli snad jen čerpají dovolenou,i když u některých jsou velké otazníky. Soupeř hrál velice dobře a myslím si, že Frýdlant udělal se založením juniorky dobrý tah, troufám si říct, že z OS postoupí!V úterý nás čeká Staré Město, doufám,že nastoupíme v silnějším složení a budeme důstojným soupeřem!“