Rozhodčí:  Schneider – Pokluda, Nguyen Huu Hung

Smetana – Vokoun, Jukl, Kocián, Malý –  Matula, Musálek, Vandas, Trčka – Kaulinec, Quitt
Připraveni: Baszczyňski - Jirát, Hromádka, Kolář, Míček, Klečka Pa, Klečka Pe
Střídání : 46. Quitt – Míček    46.Vokoun – Kolář    77.Matula - Jirát
Trenér : Martin Blahuta
            V derby-zápase se bojovalo o desátý flek a o korunu krále střelců v podzimní části 1.B. třídy, mezi naším L.Kaulincem a hostujícím J.Kováczem. Po remíze 2:2 si desátou příčku o skóre uhájili hráči FKS, ale i přes dvě branky Kaulince si i díky dvěma brankám v dohrávce v Petrovicích a jedné v tomto utkání vystřílel korunu střelců Kovácz se 17 brankami a Kauly skončil druhý s 15 brankami. Náš tým byl v utkání téměř kompletní a na lavičce náhradníků bylo neuvěřitelných 7 připravených hráčů.
            Utkání začalo střelou kapitána hostů Tomáše Majera do ochranné sítě. Po té jsme po akci Malý – Vandas – Kaulinec mohli otevřít skóre utkání, ale proti byl brankář Sedlišť Krejčok.V 16.minutě jsme už zaslouženě vedli 1:0, Kaulinec se vyhnul ofsajdové pasti ( hostující vedoucí mužstva Smítal – v zápise trenér neuveden , chybně reklamoval ofsajd) a po blafáku brankáři Krejčokovi dovezl míč náš kanonýr až za brankovou čáru. V naší brance stál opět pozorný brankář Smetana, který předvedl několik skvělých zákroků, a když ve 36 minutě po přihrávce Matuly vstřelil Kaulinec druhý gól odcházelo se do kabin za pohodového stavu 2:0.
            Ve druhém poločase jsme dál chtěli hrozit z brejků i proto šel na hřiště Míček, který nahradil Quitta a druhou změnou byl příchod zkušeného Koláře místo mladíčka Vokouna, který by byl pod hrozbou vyloučení a nebyl zcela zdravotně v pořádku. No a právě střídající Kolář v 59 minutě chyboval a hosté Kováczem snižují na 2:1. Přesto jsme mohli Trčkou i střídajícím Míčkem přidat pojistku, ale jejich samostatné nájezdy nebyly dotaženy do gólové radosti, Trčka mířil nad a Míčka opět vychytal Krejčok. A přišel trest, v 83 minutě náš bréjk vedený Kaulincem ztroskotal na nepřesnosti, dlouhý odkop jsme nevyřešili bez chyby a po sérii odrazů se dostal míč až k Vlčkovi a ten srovnává na konečných 2:2. V závěru utkání si už vzal slovo nepřesný sudí na obě strany Schneider, rozdával jen karty s konečným výsledkem 7:2. Končí tak podzim 2021 a radost z něho nemají ani fanoušci Staříče ani Sedlišť. Na mistrovskou kopanou tak půjdeme ve Staříči zase až na jaře a to 26.3.2022 v 15:00 proti Horní Suché.
Martin Blahuta: „ Bohužel jsme nedotáhli poločasové vedení 2:0 do vítězného konce, chtěl jsem hru střídáním ještě více oživit, ale zřejmě se to nepovedlo. Celý podzim se nehodnotí příliš dobře, s celky z horního patra tabulky jsme prohráli ( 1.Raškovice 1:4, 2.H.Suchá 0:2, 3. Vendryně 0:3, 4.Věřňovice 1:2,  5.Petrovice 1:3, 6. Hnojnik 0:3, 8.Petřvald 2:3) s celky kolem nás remizovali ( 8. Oldřichovice 1:1, 9. Nýdek 3:3, 11. Sedliště 2:2) a porazili jen týmy za námi (12. Petrovice B 3:1, 13. Baška 2:1, 14. Mosty 7:1). A to není dobrá vizitka trenéra, asi to bude chtít po téměř čtyřech letech nový trenérský impuls. Uvidíme co dál, kádr tady není na to, aby hrál spodek tabulky, vždyť máme v týmu skvělého golmana L.Smetanu, střelce L.Kaulince , řadu zkušených hráčů  a dravé mládí. Na podzim nastoupilo alespoň na pár minut celkem 28 hráčů, tak snad se přes zimu dobře potrénuje, a na jaře to bude lepší ve všech směrech, hlavně ať se soutěž konečně dohraje a Staříč se v ní udrží!“