1.KOLO POHÁRU OKRESU F-M VOJKOVICE : TJ DOBRATICE 1:2 ( 0:0 )

Branky : 58.  Causidis ( sam.akce )       0:1
              84.  Šlapka                             1:2
Rozhodčí : Folvarčný Adam - Němec Petr, Rapouch Vlastimil.
Diváci : 160
 Pohludka -  L.Klesniák, Lýsek ( 46.Béla ),Gongol – Bortlíček ( 67.Kohút ), Škola ( 46.Skotnica ), Dobiáš, Světlík – Březina, Hlaváč ( 46.Causidis ), Somr ( 46. I.Klesniák )                                                             Trenér : Martin Blahuta

V okresním poháru jsme postoupili do druhého kola přes tým OS Vojkovice, které trénuje Petr Baumann. V tomto zápase šetřil trenér Blahuta Tesarčíka, Uherka , chyběl zraněný Kolář a opory týmu si to rozdělili po poločase!
         Už v čase 2:30 jsme mohli potvrzovat roli favorita, to by ovšem Somr nesměl selhat v gólovce, kterou mu vytvořila dvojice Škola – Hlaváč. V 11.minutě chyběl důraz Březiny v dorážce střely Somra. Ve 22..minutě se už radovala početná skupina dobratických fandů poprvé, ale bohužel předčasně, Somrova branka nebyla pro ofsajd uznána. Ve 28.minutě snaživě hrající domácí mohli po chybě naší defenzivy skórovat, ale útočník Vojkovic se své šance lekl a přestřelil. Nejlepší hráč na hřišti v 1.poločase Hlaváč opět přesně nachází Somra, ale ten svou hlavičku posílá jen do golmana. A Vojkovice mají ve 35.minutě další brankovou situaci, ale tu řeší s přehledem brankář Pohludka. Do šaten se přece jen mohlo jít za stavu 0:1, ale Hlaváčova levačka byla taky nepřesná.
        Druhá půle začala dvěma střelami Causidise , ale jedna byla nepřesná a jedna skončila v náručí golmana.Z ideální pozice se kopal ve 49.minutě trestňák, určený Causidis nepochopitelně přenechal Bortlíčkovi a ten šetřil své bývalé spoluhráče a málem přestřelil i ochranou síť. Uklidnění do našich řad přinesl Causidis v 58.minutě, který po samostatné akci otevírá skóre utkání 0:1. V 67.minutě nahrazuje kapitána v tomto utkání Bortlíčka mladíček Kohút a s kapitánskou páskou organizuje útočné manévry Dobratic. A hned po několika minutách Saša pálí těsně vedle. V 79.minutě se domácí radují taky zbytečně, 75letý  pomezní sudí Rapouch má stále oči jako rys a vidí milimetrový ofsajd při vstřelené brance. V 82.minutě to už je o dvě branky, odražený míč zasunuje do sítě Causidis 0:2. Domácí se nevzdávají a v 87.minutě snižuje Šlapka na 1:2. Závěrečný tlak svěřenců trenéra Baumanna ( krátce trénoval našeho trenéra v Sedlištích ) už branku nepřináší a tak diváci se zasloužených penalt nedočkali. Dobratice postupují do 2.kola poháru a pivovar Koníček ( sponzor obou týmů ) roztáčí sudy pro spokojené fanoušky obou týmů a to dnes šlo především! Ve 2.kole zajíždíme 23.9. do Metylovic, druhá semifinalovou dvojici tvoří Oldřichovice a Tošanovice.
Martin Blahuta : „ Asi se mělo rozhodnout až při penaltách, domácí by si to zasloužili. Fanoušci viděli zajímavé utkání,branky,neuznané branky a na rozdíl od přípravy v Tošanovicích pohodové a korektní utkání. Dnešní náš výkon by nám , ale v sobotu ve Stonavě určitě k bodovému zisku nestačil, musíme se zlepšit ve všech směrech a já v to věřím."

OKRESNÍ POHÁR F-M     1. kolo           9.09.2015 17:00

09.09.2015 17:00 1 Nebory X 2 Tošanovice 0 : 4 Nebory   zápis uzavřen delegace
09.09.2015 17:00 3 Oldřichovice X 4 Nýdek 2 : 1 Oldřichovice   zápis uzavřen delegace
09.09.2015 17:00 5 Metylovice X 6 Fryčovice 2 : 2 Metylovice   zápis uzavřen delegace
09.09.2015 17:00 7 Vojkovice X 8 Dobratice 1 : 2 Vojkovice   zápis uzavřen delegace