Branky  :          47. Kaulinec ( Musálek )     0:1

Rozhodčí :  Novák  – Ondraszek, Ostřanský ( původně nominovaný Pokluda zraněn )
Smetana – Krpec, Jukl, Strakoš, Michna – Burda, Musálek, Vandas, Trčka – Svobodník, Kaulinec
                    82. Svobodník – L.Baran
                    88. Trčka – Urbiš
                    89. Kaulinec – Říha
Dál byli připraveni : Kolář, Petroš            Trenér : Martin Blahuta

Třetí venkovní vítězství v řadě .... ( Písek 4:1, Bukovec 2:1) a po nečekané domácí ztrátě Palkovic ( Palkovice : Bukovec 1:1 ....) jsme se pevně usadili na třetí příčce tabulky a na vedoucí Lískovec ztrácíme pět bodů.Po karetním trestu nastoupil ne zcela zdravý Musálek a po zlomenině nosu už byl ready Svobodník.Takže na marodce už zbývají jen Jurek, Malý a Kocich, ale ti „žili“ s týmem a fandili z tribuny. Po vítězném zápase v Bruntále .... usedli na lavičku i dorostenci Vlček a Petroš.
                        V úvodním dějství se toho příliš neudálo, Baška byla sice více na míči, ale nebezpečnější situace si vypracovali hráči FKS, Kaulinec však v prvním poločase svoje „ 11-ti gólové střelky“ neobul. Nejdříve ho ve 22.minutě vychytal brankář Blažek a dorážka Musálka, šla jen do ochranné sítě, i po skvostné kolmici Jukla se Lukáš neprosadil, a když nemířili do černého ani Strakoš s Michnou pískl do píšťalky sudí Novák po 45 minutách za stavu 0:0.
                        Kdo z diváků zmeškal úvod poločasu se buď neradoval nebo netruchlil nad dvanáctou podzimní brankou Kaulince, kterého vybídl ke skórování pod antibiotiky hrající Musálek, 47.minuta a stav je 0:1. Do šedesáté minuty jsme mohli přidat pojistku našeho vedení, ale Kaulinec a dvakrát Michna nepřekonali nejen brankáře Blažka, ale svou dobrou obrannou práci předváděl nestarnoucí stopér Michal Pokluda ( ročník 77 ). Naše obrana taky fungovala zodpovědně a organizovaně, a tak vše nasvědčovalo, že si „Koty“ konečně připíše čisté konto. Jenže v 74.minutě náš nejmladší zadák Pavel Krpec ( 19 let ) školácky fauloval v pokutovém území hráče Bašky a mladý Šponiar z penalty srovnáva na 1:1. Jenže FKS v říjnu neztrácí a má ve svém středu nejlepšího kanonýra soutěže, který už za tři minuty po vyrovnání opět strhává vedení na naší stranu 1:2.Takticky jsme závěr utkání zvládli na jedničku a asi si zaslouženě z Bašky odvážíme tři body. Bohužel příští týden už nás čeká závěr podzimu v Neborech ( sobota 27.10 netradičně v 11:15 ), dvanáct týmu v OP je opravdu málo a snad v ročníku 2019/20 bude vše jinak.
Martin Blahuta: „ V pátek před utkáním nás trénovalo 16, toto mužstvo má touhu něco dokázat, ale v prvním poločase měli domácí větší chuť po vítězství. Měli i více ze hry, ale vést jsme mohli nebo měli my, protože jsme si vypracovali nějaké šance a soupeř vlastně neměl nic. To jsme si v poločase vyříkali a už po dvou minutách vedli. Místo pojistky jsme zbytečně inkasovali, ale Kauly nás zase dovedl k vítězství, troufnu si říct, že k zaslouženému. Tak snad se rozloučíme s úspěšným podzimem v Neborech vítězstvím, ale vzhledem k tomu, že máme široký kádr a ne vždy se na všechny dostane, sehrajeme v listopadu ještě dvě utkání na umělce ve Stovkách a zde dostanou příležitost ti , co toho moc neodehráli. To je jediné co mě trápí, jinak si fotbal teď užívám a za své emoce se nestydím, i když mi to někteří pisálkové dávají sežrat, ale to neřeším :)!“