Branky : 26. Papaj                             0:1
              32. Žáček                             0:2
              45. Boráň T.                         0:3
              67. Klesniak L. ( Hlaváč )      1:3
Rozhodčí : Fanc Josef - Kubáček Vojtěch, Jedlička Jan
Diváci : 250
Dobratice: Tesarčík – Gongol (46.Béla ), Lýsek, L.Klesniak , Dobiáš –– Kolář ( 78.Světlík ) , Uherek ,Skotnica – Somr, Hlaváč, Causidis    trenér : Martin Blahuta

Říjen by měl být z dobratického fotbalového kalendáře co nejrychleji vymazán, dvě porážky a tři remízy katapultovaly tým trenéra Blahuty už na sedmý flek a místo boje o postup do KP je tu boj o udržemí v 1.A.třídě! Realizační tým Dobratic opět vsadil na totální ofenzívu, ale trojice útočníků, která už nastřílela 19 branek ( Causidis 8, Somr 6 a Hlaváč 5 ) se tentokrát  neprosadila ! Do první inkasované branky Dobratic se pouze na naší straně žlutilo ( Somr,Causidis ) a střelecký pokus Koláře neměl gólové parametry. Zbytečnou ztrátu Koláře uprostřed hřiště potrestal ve 26.minutě Papaj a Staré Město právem vedlo v Dobraticích 0:1. Ne zcela zdravý Hlaváč mohl z trestňáku ve 31.minutě srovnat, ale jeho trestné kopy ze zářijových utkání už nemají tu přesnost. Ve 32.minutě prokletí neubráněných trestňáků pokračuje, teč Žáčka ještě usměrňuje vlastním gólem Lýsek a je to 0:2! A ještě do kabin jdou radostněji po brance T.Boráně hosté 0:3, a snad poprvé v sezóně nemá čisté svědomí brankář Tesarčík.
Do druhého poločasu poslal trenér Blahuta do hry „rodinného týpka“ Bélu, hru začal tvořit z postu středního záložníka Causidise a začaly se dít věci. V rozmezí šesti minut ( 48-54 ) se domácí třikrát zastřelovali ( Dobiáš nad, Hlaváč vedle a znovu Hlaváč jen do golmana )! V 67.minutě to přeci jen přišlo, Hlaváčův roh přetavil v gól Klesniak a stav 1:3 dával naději. A o 2 minuty mohlo být zase veseleji, ale to nejlepší hráč Dobratic v tomto utkání Klesniak po rohu Hlaváče jen těsně minul cíl. Závěrečnou hru vabank Dobratic ( Klesniak se už vysunul na hrot ) mohl potrestat v závěru nadprůměrného utkání Glembek a Boráň, ale Tesarčík byl proti a jednou ho zachránila tyč. Vítězstvím se svěřenci realizačního týmu Němec – Hrčka dostali do čela 1.A.třídy a nám zbývají oči pro pláč, sedmé místo neodpovídá síle tohoto perspektivního mužstva a tak změnit se to může za týden na Čeladné, ale lehké to nebude!
Martin Blahuta : „ Byl to prestižní zápas, byli jsme na něho dobře připraveni,ale individuální chyby zkušených hráčů rozhodly o zaslouženém vítězství hostů. Druhý poločas jsme odehráli skvěle, ale už to bylo pozdě na zvrat. Nezbývá mi nic jiného než Petrovi Němcovi a Jindrovi Hrčkovi pogratulovat, ikdyž se mi to neříká vzhledem k předzápasové hecovačce vůbec lehce!“

PERLIČKA ZE ZÁPASU VEŘOVICE : SEDLIŠTĚ
ZE ZÁPISU PO VYLOUČENÍ HRÁČE VEŘOVIC ĆERNOCHA : Červená karta během zápasu, neuvedeno, Ve 14. minutě udělena 1. ŽK-kritika rozhodčího bez použití handlivých výrazů-,,Pískej to pořádně, to byl přece faul na brankáře, ve 65. minutě udělena 2. ŽK+ČK-zmaření slibně se rozvíjející akce soupeře držením za dres. Po udělení ČK hráč urážel HR slovy ,,Ty zmrde tlustý, zkurvený, hajzle zasraný, já si tě najdu. Cestou z hrací plochy posléze urážel AR1 slovy,, Ty jsi též taky piča, čuráku vyžraný".