Branky:          4. Kostka                         0:1

Kocich -   Burda, Jukl, Malý,Krpec -  Volný, Strakoš ,Musálek, Trčka –  Kaulinec,Musil
Střídání : 27.Volný – Míček    46.Musil - Petržela
Připraveni dále byli :  Váňa, Hél, Heryán
Trenér : Martin Blahuta

V kraji ( postup ze třetího místa OP) jsme začali vítězstvím v Mostech 3:1 a podzimní část, 1.B. třídy, zakončujeme taky vítězstvím nad Petřvaldem v poměru 3:2. Mezi těmito dvěma vítězstvími ( ČLÁNKY PODZIM 2019 ....) jsme 4x vyhráli, (Petrovice 4:1, Vendryně 5:3, Petrovice B 5:4, Sedliště 2:0) 2x remizovali ( Nýdek 2:2, Věřňovice 2:2) a 5x prohráli ( H.Suchá 1:4, Záblatí 3:4, Hnojník 0:6, Oldřichovice 0:4, Raškovice 1:2). Se ziskem 20 bodů při skóre 31:35 jsme po podzimu na pěkném sedmém místě a mohla by ve Staříči vládnout spokojenost, ale nevládne, tým trénuje v malém počtu hráčů, nevyhýbají se nám zranění ( dlouhodobě jsou mimo hru Smetana,Jurek, Říha, Vlček a krátkodobě Musil, Strakoš, Kolář, Malý, Végh) a fluktuace hráčů z různých důvodů je velká. I proto se nabízela pomoc SD hrajících KP, ale ta byla minimální. I když zisk 20 bodů by měl dávat klid pro jaro, trenér Blahuta varuje: „ zažil jsem sestup týmu Lískovce .... do OS se 32 body a to měli po podzimu 22 bodů. Snad se do týmu na zimu vrátí marodi, klub získá nějaké posily a bude se věřit, že v létě tým doplní některý z 11 .... končících dorostenců. Ani jednou jsme na podzim nebyli kompletní, jinak jsem přesvědčen, že ten bodový zisk by byl ještě lepší.“
                           Úvodní střela Musálka v čase 1:30 sice nenašla zařízení, ale nevypadalo to ani na tragický start do zápasu. Už ve čtvrté minutě spolupráce Strakoš – Kaulinec se přetavila v brejk soupeře, rychlý Gorovič pláchl jak Krpcovi tak Juklovi, zpětnou přihrávkou našel Kostku a ten s pomocí teče Jukla otevírá skóre utkání 0:1.O minutu později další chybnou rozehrávku naštěstí nepotrestal Kostka, který těsně míjí branku Kocicha. V jedenácté minutě střelu Trčky ( na podzim 7 gólových asistencí), vytěsňuje na roh brankář hostů Janča. Z následného rohu Jukl z dobré pozice netrefuje branku. V 19.minutě si nejlepší hráč utkání Gorovič, zaběhl za naší obranu a s přehledem navyšuje skóre na 0:2. Kontaktní branka přichází ve 28.minutě, sólo Krpce a jeho gólová přihrávka nachází Kaulince 1:2. Tak končí i poločas a v kabině je dusno, na hřišti už bude chybět Volný ( nahradil ho ve 27.minutě Míček) a zkušeného Musila nahrazuje 16- ti letý Jan Petržela z MD.
                      I druhý poločas začal šancí hostú, a měl v tom prsty kdo jiný než Gorovič. V 57. a 61.minutě se do šancí dostala naše úderná dvojice Kaulinec a Trčka, ovšem bez gólového vyjádření. Vyrovnání přišlo v 66.minutě, po dlouhém odkopu Jukla prodlužuje na Kaulince mladíček Petržela, „Kauly“ je faulovaný v pokutovém území zadákem hostů a rozhodčí Bártek nařizuje penaltu. Tu bezpečně proměňuje Musálek 2:2. Oba týmy chtějí strhnout vítězství na svou stranu, Goroviče znovu vychytává Kocich, to běží 79.minuta dramatického utkání. Zbytečně vyhrocený závěr utkání nezvládl Gorovič, byl vyloučen a přichází naše krátká přesilovka. Závar před naší brankou zvládá s přehledem Kocich, stahuje centr a dlouhým výkopem posílá míč až před „16“ Petřvaldu, nešťastný obranný zákrok jednoho z obránců hostů, po kterém doputoval míč ke Kaulincovi a jeho báječná střela rozvlňuje síť, neskutečný obrat z 0:2 na 3:2 je dokonán, radost hráčů, realizačního týmu a fanoušku je nepopsatelná! Tak končí fotbalový rok 2019 a jakým směrem se fotbal ve Staříči bude posouvat bude odvislé i od valné hromady FKS, která se koná 29.11.2019 v 17:00 ( termín bude ještě potvrzen) a srdečně jsou zváni i fandové Staříče, kteří byli po celý rok našim dvanáctým hráčem – DĚKUJEME!

Martin Blahuta: „Krásná, i když hodně šťastná tečka za povedeným rokem 2019. K bilancování podzimu se vrátím po valné hromadě. Po hektickém závěru podzimu jsem si vítěznou branku opravdu užil a za vítězství jsem nesmírně rád a všem za něho děkuji. Sporné situace, ( penalta, vyloučení, vítězná branka) které se nelíbily hostům, jsou průkazné na videu, podle mě bylo vše v pořádku, ale ať si klidně udělá každý úsudek sám. “

FOTOGALERIE Z UTKÁNÍ .... FOTOGALERIE PODZIM 2019 ....