Rozhodčí :  Migota Tomáš - Kolečkář Antonín,Tvrdý Zbyněk
Divácí : 86 ( z toho 40 z Dobratic )
D. Datyně: Rozbroj – Dolák, Robin Bilas, Vlček, Pištěk – Kubiena, Tomašák, Stebel, K.Misczka – René Bilas, Neumann                                                                                                                                                                                      Trenér: Zdeněk Menoušek.

TJ Dobratice :  Tesarčík -  L.Klesniák, Lýsek, Dobiáš ( 23.Gongol 83.Bortlíček ) –  Skotnica, Uherek, Škola, Kolář – Somr, Causidis , Hlaváč ( 87.Březina )                                                                                                                         Trenér: Martin Blahuta

D.Datyně, která v loňském ročníku skončila na třetím místě své úvodní kolo prohrálo, ale podle slov trenéra Menoušeka herně  hráči nezklamali. To trenér Dobratic Martin Blahuta po porážce s Vratimovem překopal sestavu i rozestavení! Do týmu se vrátil brankář Tesarčík, uzdravený střelec Hlaváč a dovolenkáři Uherek s Kolářem, naopak chyběli I.Klesniák a Béla. Odvážné rozestavení 3 – 4 – 3 slavilo od úvodních minut úspěch. Sice do první pološance se dostali domácí, ale Stebel se neprosadil.To dvojici Somr -  Causidis v deváté minutě mnoho nescházelo, aby si skvělí dobratičtí fandové zakřičeli gól, jenže obrana s vypětím sil odvrátila na roh. Z dobře namazané dobratické mašiny musel ve 23.minutě vystoupit zraněný Dobiáš, kterého nahradil Gongol, který se přesunul na kraj zálohy, Kolář do středu a zkušený Škola  zaujal post stopéra. Kolář se okamžitě ujal dirigentské taktovky a ve 26.minutě  „českotatranskou“ uličkou vysunul do gólovky Causidise a ten není zvyklý se mýlit 0:1! Pojistku už do poločasu mohli přidat Causidis a Somr, jenže jejich spolupráce i s Hlaváčem skončila vždy pohotovým zákrokem brankáře Rozbroje. Naštěstí pravidlo nedáš dostaneš se nepotvrdilo ve 41.minutě,  kdy totálně selhal domácí kanonýr Kubiena ( v loňské sezóně autor 16 !! branek ). V závěru poločasu už jen rozhodčí Migota sehrál nepochopitelný karetní mariáš ( Skotnica,Somr ), ale na skvělý poločasový stav 0:1 to nemělo vliv.
          Hned po změně stran řešil brankář Tesarčík nepříjemný závar před naší bránou, ale v síti neskončil míč, ale „sládek koníčkovského pivovaru“ Petr Tesarčík! Další šanci domácích zbrkle nevyužil opět Kubiena a tak i po hodině hry byl stav 0:1. Datyně se sice snažila o vyrovnání, ale nepropustná tříčlenná obrana L.Klesniák, Lýsek , Škola s pomocí motorové myši Uherka soupeře prakticky k ničemu nepustila. Za to my jsme si vypracovali smrtícími brejky  dvě gólovky, ale Hlaváč a Causidis je trestuhodně spálili. I Skotnica mohl korunovat svůj dobrý výkon brankou v 85.minutě, ale domácí ještě živili naději alespoň na remízu. V 87.minutě poslal trenér Blahuta na hřiště Březinu za zcela vyčerpaného a po operaci kolena výborně hrajícího Michala Hlaváče a Adamovi stačilo jen pár vteřin na to aby rozhodl utkání v náš prospěch 0:2! ! „Tesy“ si v poslední minutě připsal na své konto fantastický zákrok a mohly začít po důležitém vítězství 0:2 zasloužené oslavy s fantastickým dobratickým kotlem! Už v neděli 30.8. si oslavnou jízdu můžeme zopakovat, ale v cestě nám bude stát silný celek Bystřice,který má na svém kontě po 2.kolech šest bodů ! Ale pokud zopakujeme heroický výkon z Datyně nebudeme bez šancí!

Martin Blahuta: „Z porážky s Vratimovem jsme se u videa poučili, netradičně jsem změnil sestavu na tři útočníky, vše jsme ve čtvrtek na tréninku vypilovali, vše co jsme si řekli jsme splnili a zaslouženě zvítězili. Mohl bych chválit, ale nechám si to na další utkání!  Ale jednu pochvalu přece jen vyseknu a to fanouškům, byli jste skvělí a moc vám za kluky děkuji."

Bret ( fanoušek ) : "Myslím si, že to bylo utkání roku. Dolní Datyně byli urostlí a s fyzičkou velmi dobří chlapíci. Naši kluci odvedli výkon, kterému se říká do sebeobětování.
Díky hoši, jen tak dále trenére, byl to skvělý podvečer.
Téměř mokré dresy - to mluví za vše.
Díky moc."

FOTOGALERIE ....  JAK TO VIDĚL WEB. OBCE ....
Z HAVÍŘOVSKÉHO DENÍKU .... Z FRÝDECKÉHO DENÍKU ....
                                                     VÝSLEDKY 2.KOLA

2. kolo23.08.2015 17:00

22.08.2015 17:00 2 Brušperk X 14 Bystřice 1 : 2 Tráva   zápis uzavřen delegace
22.08.2015 17:00 4 Sedliště X 13 Hrabová 2 : 4 tráva   zápis uzavřen delegace
22.08.2015 17:00 5 Staré Město X 12 Dolní Lutyně 3 : 0 tráva   zápis uzavřen delegace
22.08.2015 17:00 6 Čeladná X 11 Stonava 5 : 0 tráva   zápis uzavřen delegace
22.08.2015 17:00 7 Vratimov X 10 Veřovice 0 : 3 tráva   zápis uzavřen delegace
22.08.2015 17:00 8 Dolní Datyně X 9 Dobratice 0 : 2 tráva   zápis uzavřen delegace
23.08.2015 17:00 3 Petřvald n. M. X 1 B. Albrechtice 4 : 1 Petřvald   zápis uzavřen delegace