21.6.2014 PŘÍPRAVA BÁNSKÁ BYSTRICA : MFK F-M 2:1 ( 2:1 )

Sobota 21.6. 2014 11:00 Turčiánské Teplice

BÁNSKÁ BYSTRICA : MFK F-M 2:1 ( 2:1 )
Branky : 4. Polievka               1:0
             34. Mozol ( penalta ) 1:1
             43. Dolný                   2:1

1.POLOČAS : Michálek – Ilko,Cigánek,Uvíra,Palko – Žídek - Soukup, Mozol, Talián, Lupták – Victorten
2.POLOČAS : Porubčan – Ilko, Cigánek ( 70.Talián ) , Uvíra , Švrček – Žídek – Šigut , Viktory,Soukup ( 70.Mozol ), Gajdošík – Kovařík

Už 17 dnů po posledním utkání na Bohemians Praha se v přípravě na druhou druholigovou sezónu představili svěřenci trenéra Duhana v Turčiánských Teplicích a soupeřem jim byla slovenská ligová B.Bystrica ( 8.místo 33 11 9 13 48:48 42 ) . V našem týmu nebyl v sestavě kanonýr Hynek Prokeš ( v neděli zahajuje přípravu v ligovém H.Králové ) , Staško ( návrat do Baníku ) , Kmoníček ( návrat do Liberce ) a odpočívající Prepsl,Literák,Coufal,Kovařík,Korneta,Schroner ,Juříček ( nástup do přípravy 23.6. ) a zranění Vašenda se Šromem ( Michal začal v těchto dnech s tréninkem po operaci kolene ) ! Naopak v dresu s pruhem se vystřídalo v utkání 7 nových tváří :
 Útočník : Djedje Victorten z Pobřeží Slonoviny
Do zápasu měl ještě zasáhnout Petr Zapalač ( v pondělí nastupuje zkoušku v Bialsko Biale ),ale při rozcvičení se zranil a tak trenérská dvojice Duhan – Blahuta ( trenér Orel ještě na dovolené v Bulharsku ) poslala na trávník Taliána. Úvod utkání nám příliš nevyšel, už v čase 3:38 Polievka prostřelil  Michálka a Bánská Bystrica vede 1:0 ! Lipina zahrozila poprvé v 9.minutě , když dobře zahranou standartku Mozola vyrazil brankář domácích na roh.Ve 12.minutě mohla B.Bystrica navýšit skóre,ale Michálek napravil chybu naší obrany výborným zákrokem.V 16.minutě aktivní dispečer naší hry Mozol se protáhl kolem domácích beků,předložil míč pro Luptáka,ale ten míří do hradby těl domácích.Ve 32.minutě výborná akce Palko – Soukup končí dalším rohem. Ve 34.minutě je zaslouženě vyrovnáno,po faulu na Soukupa je nařízena penalta,kterou Mozol s přehledem proměňuje 1:1! Náš tlak narůstá,Mozolova střela ve 37.minutě sice netrefuje zařízení,ale Soukupovi chybí k dorážce jen centimetry ! Ovšem ve 43.minutě napřahuje z dobrých 30 metrů Dolný a míč končí překvapivě v síti 2:1 a tak končí poločas,ve kterém jsme určitě nebyli horším týmem.
        Druhý poločas byl jasně v naší režii ,jenže opět jsme selhali v koncovce. V 56.minutě se ocitl v šanci Kovařík,jeho střelu ovšem brankář domácích zlikvidoval. V 59.minutě průnik Švrčka končí opět v rukavicích golmana B.Bystrice. Po rozích Victoryho   se v 62.minutě hlavou neprosadil Uvíra a v 69.minutě se sice Kovařík hlavou prosadil,ale míč končí na tyči ! Tlak našich barev sílí,vyrovnání visí na vlásku,ale postupně si na domácím brankáři vylámali zuby Uvíra , Kovařík ,Mozol  a tak utkání končí nezaslouženým vítězstvím ligové Bánské Bystrice v poměru 2:1,ale náš výkon, zvlášť ve druhém poločase je příslibem do další letní přípravy ! O zkoušených hráčích se rozhodne v dalších dnech,možná až v dalším přípravném utkání v Bytči ( sobota 28.6. ) kdy se střetneme s FK Pohronie .