23, KOLO OP STAŘÍČ : PALKOVICE 0:1 ( 0:0 )

Branky:    56. Vrtný  ( R.Merta )          0:1
Rozhodčí :   Ostřanský – Matula, Somr
Diváci : 208
Musil -  Galásek ( 35. Burda ), Király ,R.Merta, J.Merta -  Skalický ( 88. Farský ) Lesniak ( 70. Habrnal ), Huška, T.Vyvial ( 60. Kocúr ) –Vrtný ( 90. Procházka  ), Kusý
Trenér : Martin Blahuta    Vedoucí : Josef Bílek

Zachraňující Staříč potřeboval body jako sůl, ale po tomto kole druhý nejlepší tým jara Palkovice ( 10 6 3 1 19:12  21 ) zdolal Wiedrmannovu družinu  1:0, když jedinou branku vstřelil ještě na podzim hráč Staříče ( hostuje z Fryčovic ) Jan Vrtný. Staříč tak bude bojovat dál o záchranu ( jarní bilance 10 3 4 3 20:18 13 ) a my o bronzový stupínek v OP.
             Kdo byl po utkání s Oldřichovicemi natěšen na další kvalitní podívanou ze strany Palkovic byl v prvním poločase hodně zklamaný! Sice jsme měli první dvě pološance Huškou my, ale Staříč měl ty šance výraznější, ale Musil v brance opět ve 23 a 25.minutě  čaroval. Kanonýr Vrtný a kapitán R.Merta mohli otevřít skóre utkání, ale i domácí brankář ( nahradil zraněného Smetanu ) Michal Mičík předvedl mimořádné zákroky. A tak do kabin se šlo za bezbrankového stavu.
         Už před před poločasem nahradil Galáska Burda, ale na vystřídání byli na straně Palkovic zralí téměř všichni a trenér Blahuta jim to dal v kabině pěkně sežrat : „ kdo vás viděl proti Oldřichovicím a dnes, tak si bude myslet , že je to ……!“ a druhý poločas byl o něčem jiném. A k výrazné změně zavelel brankář Musil, ten fantasticky vychytal ve 47.minutě domácího útočníka a od té doby bylo na hřišti jen jedno mužstvo a to PALKOVICE! V 51.minutě se ještě zastřeloval Vrtný, ale v 56.minutě to už zaslouženě přišlo, Roman Merta vysunul  Vrtného a ten svou jedenáctou brankou v palkovickém dresu otevírá skóre 0:1. V 65.minutě 208 diváků v burácejícím hledišti vidělo po šancích  na obou stranách, zvlášť gólovka Kusého byla milión procentní ! Ovšem to co spálil dvakrát Burda a jednou Vrtný se jen tak nevidí , a tak rozhodla jediná branka Vrtného a Palkovice už po čtvrté v řadě berou tři body a mají jich 44! Další mohou přidat v sobotu doma proti vedoucímu týmu OP Hukvaldům.
Martin Blahuta: „Já chci v každém utkání vyhrát a ne jinak tomu bylo i tady ve Staříči,i když i tady jsem prožil s fotbalem pár hezkých chvil, ale kdybych měl litovat každého soupeře, kde jsem působil tak bych nedělal nic jiného :). Jsem moc rád, že jsme vítězstvím odvrátili zaručené fámy o tom jak utkání dopadne. Po hrozném prvním poločase a důrazném pohovoru v kabině, jsme potvrdili ve druhém poločase, že mužstvo šlape a že 70 získaných bodů za dvě jara a jeden podzim není náhoda. Vítězství mohlo být výraznější, ale i tak jsem spokojen, utkání jsem si užil a hlavně přežil :), jen lituji, že si ho po utkání společně s fanoušky Palkovic neužili i hráči, ti nás hlasivkami moc podpořili a děkovačku by si zasloužili! Tak snad po Hukvaldech, ty chceme určitě porazit jako na podzim!“