Branky :    13. Čmiel            1:0

20. Lubojacki     2:0

62. Huška ( PK ) 2:1

85.J.Kajzar         3:1

Smolík - Závodný ,Lesniák, Galásek ( 46,Poledník ),Honěk ( 33.Brantal ) –Musil, R.Merta,Huška,J.Merta – Kusý,Habrnal ( 46.Skurka )

TRENÉR : Martin Blahuta

Sobotní výsledky  v 1.B třídě rozhodly o tom, že PALKOVICE si s předstihem zajistily účast v OP i pro sezónu 2012/13 ! Oba celky mohly hrát uvolněně, Písku se na jaře daří a tak byl k vidění pohledný fotbal, který mohl potěšit příznivce obou táborů, většinu i potěšil, až na jednoho – OLINA LESNiIÁKA, ale to už je tradice ! Od prvních minut se hrála vyrovnaná partie, ale chyby dělaly pouze Palkovice a soupeř trestal : ve 13 minutě Čmiel a ve 20 Lubojacki a stav je 2:0, místo 1:1, ale to by Habrnal musel ve 14 minutě trefit z 5 metrů prázdnou bránu po akci agilního Hušky ! Snahu o změnu nepříznivého stavu odnesl Honěk, kterého už ve 33 minutě nahradil Brantal, ale do poločasu se už nic nezměnilo a tak stav 2:0 je až příliš krutý ! Palkovice nechtěly prohrát , vidina postupu na 8 příčku ( jen v případě vítězství ) byla motivující, i proto trenér Blahuta stáhl hru na tři obránce a oživil útočnou vazbu o Poledníka a Skurku ( v kabinách už zůstali Habrnal a Galásek ) ! A právě Poledník v 62 minutě předvedl neuvěřitelnou akci, obešel 4 protihráče a zastavil ho až faul v „ 16 „ a výborně pískající rozhodčí Zeman neváhal ani sekundu – penalta, kterou bezbečně proměňuje Huška 2:1 a jsme znova ve hře. A mohlo být i veseleji, ale v 67 a 71 minutě své šance neproměňují mladíčci Skurka ( 7.6. oslaví 20 – cetiny – BLAHOPŘEJEME ! ) a Brantal ! Domácí trefují v 69 minutě tyč a naší závěrečnou hru vabank trestá v 85 minutě J.Kajzar – 3:1 a je konec vítězné série !

Martin Blahuta : „ Jarní cíl jsme splnili, ale dnešní porážka mrzí ! V předešlých utkáních jsme se vyvarovali chyb a měli přesnou mušku, tentokrát jsme chybovali a málo stříleli i proto porážka, ale podle mého názoru se vztyčenou hlavou. Kdyby Tonda Habrnal ve 14 minutě vyrovnal, věřím, že bychom s prázdnou neodjeli, ale to je fotbal ! Byl bych rád , kdyby po mě tým převzal Olin Lesniák, chytrý je na to dost, to že uráží mě na to už jsem si zvykl, ale že uráží hráče je na „pozvracení „ ! Už teď se těším na domácí utkání s Hukvaldama a věřím ve vítězství !