25.KOLO MFK KARVINÁ : MFK F-M 1:0 ( 0:0 )

MFK OKD Karviná - MFK Frýdek - Místek 1:0 (0:0)
Branka: 47. Růžička 1:0
Rozhodčí: Kocourek – Hájek, Kubr
Diváci : 1025
MFK OKD Karviná: Pindroch – Růžička, Kubista, Jovanović, Eismann – Daníček, Janíček (46. Budínský) - Hatok, Juřena, Puchel (88. Fiala) – Urgela (57. Limanovský).
MFK Frýdek - Místek: Mihalek – Ilko, Reintam, Literák, Žídek - Ďuriška (18. Švrček) ,Vaněk– Hykel,Staško, Mehremić –Jurišić

Neštěstí nechodí po horách, ale po hráčích s bílým nebo modrým pruhem. Když se v 17.minutě zranil Ďuriška tak to byl už sedmý hráč z lipinského jarního kádru ( Javorek, Zapalač, Bello, Just, Talián, Matúš ), který nemůže pomoci v záchranářských bojích! Zdálo se,že to bude pro tým trenéra Orla neřešitelný problém,ale opak byl pravdou. Úvod poločasu sice patřil domácím, ale kromě šance Puchela ze 23.minuty, kterou reflexivně vykopl brankář Mihalek se vše odehrávalo mezi oběma šestnáctkami. Tisícovka fanoušků obou táborů se tak branky do přestávky nedočkala.
Jenže stačilo 109 sekund z druhé půle a Mihalek lovil míč ze sítě po brance krajního beka Růžičky 1:0, bylo to po zbytečné ztrátě Jurišiče na polovině hřiště! Ve 48.minutě mohlo být srovnáno, jenže střelu Vaňka vytěsnil na tyč brankář Pindroch. V 51.minutě odvážný průnik Staška končí jen kopem od brány. Tlak Lipiny sílí, v 53.minutě střílí Ilko, jenže teč domácích zadáků nás nechává kopat další z mnoha rohů. V 65.minutě Žídkova rybička gólem nekončí a to co nedal Jurišič v 66.minutě je už do nebe volající, brankář Pindroch sice zasáhl skvěle, ale to prostě nejde nedat. A mohl přijít trest už o minutu později, naštěstí Ilko zabránil jistému gólu střídajícímu Limanovskému. V 74.minutě jsme nepochopitelně zahráli standartku, domácí z rychlého brejku zakončili,ale nepřesně Puchelem. V 79.minutě aktivní Švrček trefuje síť, bohužel jen boční! Vyrovnání visí na vlásku, 82.minuta Ilko centruje a Mehremič hlavičkuje,ale zase nic. V 86.minutě Staškova hlavička nemohla překvapit rozchytaného Pindrocha. O minutu později náš nejlepší hráč utkání Žídek jen těsně posílá svůj volej mimo tyče, Mehremičův centr byl úžasný,ale stav 1:0 nespravedlivě trvá. V poslední minutě řádné hrací doby faulují domácí před pokutovým územím, míč si staví Žídek a trefuje s pomocí Pindrocha TYČ a snad do stéjného místa jako Vaněk! Nesmírná vůle po vyrovnání není korunovaná ani v nastaveném čase, Staška znova vychytal Pindroch! Pátá porážka v řadě, 457 minut bez vstřelené branky, to není hezký dárek pro v neděli slavícího předsedu klubu a duši lipinského fotbalu , 45-ti letého Radka Myšku! Snad mu hráči dají opožděný dárek ve Znojmě,ale to až příští neděli.

Jozef Weber: „Byl to náš nejhorší jarní výkon a za výhru můžeme poděkovat gólmanu Pindrochovi, který chytil tři čtyři jasné góly. Mrzí mě, že jsme se po rychlém gólu ve druhé půli neuklidnili. Naopak hosté nás přehrávali a vytvořili si nebezpečné příležitosti. Takový výkon nám příště v Opavě nebude stačit na bodový zisk.“
Karel Orel: „Co my nedáme, je opravdu neuvěřitelné. Bohužel se od nás v tomto utkání odklonilo štěstí, i když o něm ve fotbale nerad mluvím. Za výkony na hřištích soupeřů se rozhodně nemusíme stydět, ale schází nám góly.“
Martin Blahuta: " Přibližně stéjný výkon ( ve Varnsdorfu lepší ),stéjný výsledek a stejné hodnocení soupeřových trenérů,hráčů,funkcionářů jako ve Varnsdorfu ! Byli jsme lepší,zasloužili jsme si vyhrát,ale opět jsme selhali v koncovce !Pokud by měla zůstat taková marodka jako doposud, měli by se do týmu vrátit Vašenda a po odpykání trestu za vyloučeni na farmě ( na Ústí ) Coufal !

Z WEBU FNL .... Z WEBU KARVINÉ .... Z WEBU DENÍKU ....