3.KOLO POHÁRU FAČR MFK F-M : BANÍK OSTRAVA 1:2 ( 1:1 )

08.09.2014 21:14

NEDĚLE 7.9.2014 17:00                                                               3.KOLO POHÁR FAČR

MFK Frýdek-Místek – FC Baník Ostrava 1:2 (1:1)
Diváci: 8721!!!
MFK Frýdek-Místek: Prepsl – Uvíra,Žídek,Literák,Švrček – Talián, Vašenda (78. Ilko), Mozol, Zapaláč – Halaška (85. Uškovič), Matúš
FC Baník Ostrava: Šrom – Frydrych, Stronati, Kaša , Sukup – Greguš, Šichor – Štěpán (46. Byrtus), Azevedo,Holzer – Petrus (64. Šašinka)

Na tento zápas se bude ve Frýdku-Místku dlouho vzpomínat ! Báječná atmosféra, vynikající výkon našich hrdinů,jen ten konečný výsledek mrzí dvojnásob,protože nevyhrál lepší tým,ale šťastnější !
Baník se do třetího kola poháru FAČR dostal přes Hlučín a naši borci přes Brumov a Blansko. „Válcovny“ daly od úvodních minut jasně najevo,že se o postup už do 4.kola porvou.V páté minutě bývali baníkovci Švrček a Zapalač prověřili pozornost brankáře Šroma. V 7.minutě další bývalý hráč Baníku Vašenda se dostal za hranicí šestnáctky k odraženému míči,ale jeho střelecký pokus č.1 v tomto utkání mířil vysoko nad. Až ve 12.minutě se k něčemu dostal i Baník,ale byla z toho pohroma pro svěřence trenéra Goffy, bývalý hráč Pardubic Petrus potrestal naše zaváhání 0:1.Lipina ovšem už za 5 minut vyrovnala,pohárový střelec Talián se dostal k odraženému míči a levačkou vyhnal ze Šromovy šibenice všechny pavouky – Stovky burácejí a začíná se znovu 1:1 ! Ve 38.minutě se Vašenda pokouší o střelecký pokus č.2, ale pro změnu míč z jeho kopačky putuje vedle baníkovské brány. Do šaten se mohlo jít za zaslouženého vedení MFK ,ale parádní akce po ose Zapalač – Švrček – Halaška a hlavičkující Talián brankou nekončí a přitom bychom si ji tolik zasloužili!
I ve druhém poločase jsme si udržovali mírnou převahu, v 60.minutě Zapalačův tretňák končí pouze ve zdi. Další úžasný fotbalový moment ,který diváky stavěl ze sedaček měl v 61.minutě na svědomí Uvíra,jeho volej vytěsnil s námahou na další roh skvělý brankář Šrom. V 72.minutě si i ligoví hosté připisují střelecký pokus,ale Šichor netrefuje bránu ve které stojí další bývalý hráč FCB Prepsl. V 75.minutě je tady střela Vašendy č.3 a ta je nejlepší ze všech ! Dalibor vymetává šibenici i na opačné straně než Erik,jenže výstavní branka není uznána pro údajný faul Matúše ! Naši hráči chtějí vyhrát bez penaltového rozstřelu,dál se vrhají na zteč ostravské brány,ale po nešťastně zahraném rohu,ztrátě míče a brejku Kaši se Baník i díky teči Taliána ujímá podruhé v utkání vedení 1:2 ! Talián v 85.minutě se střelou z dálky pokouší o vyrovnání,ale marně. Závěrečné závary před Šromem, kterých se účastní i náš golman Prepsl bohužel k vyrovnání nevedou a když i bývalý hráč Stařiče ve službách Baníku Šašinka neprostřeluje Prepsla končí utkání nezaslouženým vítězstvím ostravských v poměru 1:2 ! Baník tak ve 4.kole poháru FAČR narazí na Slovácko,škoda pro náš skvěle hrající tým ! Své pocity po utkání vyjádřil jeden z našich skvělých fandů „Cita„ : „Jsem hrdý na Lipinu za dnešní výkon, bylo to parádní představení. Byla to reklama na fotbal, reklama na Frýdek... s takovým nasazením dáme Pardubicím trojku..“ ! Nezbýva než se znova přeorientovat na FNL,už za týden zajíždíme do Pardubic a a 20.9. přivítáme znova ve Stovkách Žižkov !

Martin Blahuta :“ Škoda,že utkání nedošlo alespoň k penaltovému rozstřelu,ale i tak museli být diváci spokojeni,viděli totiž náš heroický výkon ,který nebyl bohužel odměněn !“

Z WEBU DENÍKU .... Z WEBU BANÍKU ....
Fotogalerie ....

POHÁROVÉ TAŽENÍ LIPINY PŘED 7 ROKY !
( Upraveno z webu fanoušků  )

1. KOLO – 28.7.2007
Nový Jičín - Fotbal Frýdek-Místek 0:2 (0:2)
Diváci: 400
Branky:  27. Staněk, 37. Fromelius
FM:   Dittert – Vavruša, Prčík, Literák, Macura (81. Pernikář) – L. Němec, Staněk, Cabák (55. Kufa), Skotnica – Fujerík, Fromelius (61. Mandičák). Trenér Radoslav Látal
Blížící se pohárový zápas s Baníkem přímo vybízí ke vzpomínkám o sedm let zpátky. V prvním kole zajížděla Lipina (účastník MSFL) do Nového Jičína, který hrál pouze 1. A třídu a bylo z toho očekávané vítětství. První gól vstřelila čerstvá posila Zdeněk Staněk, ještě do poločasu zvyšoval na konečný stav David Fromelius.

2.KOLO – 5.9.2007
Fotbal Frýdek-Místek - FC Baník Ostrava 2:0 (2:0)  fotogalerie ....
Branky:  11. Bystroň (vlastní), 30. L. Němec
Diváci: 4 755
Rozhodčí: Racek - Handlíř, Drastík
FM:   Dittert - Vavruša, Staněk, Literák, Hrdlička - Němec (89. Prčík), Cabák, Skotnica (54. Macura), Cesnek - Fujerik, Fromelius (80. Plešek). Trenér: Radoslav Látal
Baník:   Vašek - Metelka, Ricka, Bystroň, Tchuř (72. Přecechtěl) - Varadi (46. Čoupek), Otepka, Marek, Mičola (60. Vrťo) - Zeher, Magera. Trenér Karel Večeřa
rozhodčí: Racek - Handlíř, Drastík
Ve druhém kole čekal na Lipinu Baník Ostrava, který v ligové soutěži prozatím nasbíral 13 bodů z 15 a v prvoligové tabulce byla tehdy lepší pouze Slavia s plným bodovým ziskem. Několik dní před zápasem pršelo a silný dešť neustal ani během utkání. Silně podmáčený terén se ukázal jako naše jasná výhoda. Hráči jezdili po zadku, vybojovali spoustu míčů a zejména ve druhém poločase, když se Baník nadechoval k náporu obránci díky skluzům zblokovali mnoho střel. Než padl první gól trefil ostravský Tchuř z přímého kopu břevno. V jedenácté minutě padl první gól. Střílený centr Fujeríka doklepl za záda brankáře Vaška Fromelius, oficiálně byl gól zapsán jako vlatní branka Bystroně, který s Fromeliusem sváděl souboj. Když po půlhodině hry zvyšoval Lubomír Němec na 2:0 bylo ve Stovkách veselo a to vydrželo i dlouho po konci utkání... Jediným pamětníkem tohoto utkání ze současného kádru nemůže být nikdo jiný než Petr Literák.

3.KOLO – 26.9.2007
Fotbal Frýdek-Místek - MFK Karviná 2:1 (0:1)
Branky:  49. Staněk, 55. Cabák - 42. Opic
Diváci: 2 000
FM:   Antošík – Vavruša, Prčík, Staněk, Literák – Pernikář, Cabák, Cesnek (81. Mandičák, 92. Jordán), L. Němec – Šrámek, Fujerík (89. Fromelius). Trenér: Radoslav Látal
Karviná:   Pacanovský - Buryán, Knötig, Valový, Gill - Giňa, Dohnal (46. Vávra), Miko, M. Chlebek - Opic, Juroszek.
Ve třetím kole se Lipina střetla v domácím prostředí s Karvinou. Oba týmy hrály MSFL a o domácím prostředí rozhodl los. Karvinští před zápasem neskrývali zklamání z toho, že se ve třetím kole nestřetnou s Baníkem. Přesto se díky Opicovi dostali na konci první půle do vedení. Ve druhém poločase se ale hrálo pouze na jednu branku a díky gólům Staňka a Cabáka se Lipina propracovala mezi 16 posledních týmů poháru.

4.KOLO – 10.10.2007
Fotbal Frýdek-Místek - FK Jablonec 97 1:2 (0:1)
Branky:  70. Šrámek - 11. Homola, 83. Nulíček
Diváci: 5 125
FM:   Dittert - Vavruša, Literák, Prčík, Staněk, Hrdlička, Fromelius (36. Šrámek), Cesnek (57. Cabák), Pernikář, L. Němec, Fujerík. Trenér: Radoslav Látal
Jablonec:   Špit - Štěpán (60. Mičkal), Šisler, Baranek, Klapka (8. Valenta), Loučka, Rilke, Hloušek (45. Nulíček), Homola, Svátek, Fukal. Trenér Jozef Weber
Rozhodčí: Matějek - Slavík, Handlíř
Tam čekal opět ligový soupeř - Jablonec. Na rozdíl od Baníku se Jablonci v lize vůbec nedařilo a těsně před zápasem s Lipinou byl odvolán trenér Luboš Kozel, kterého nahradil Jozef Weber. Prvoligista nepředvedl žádný extra výkon ale na třetiligovou Lipinu to tentokrát stačilo. První gól padl ze standardní situace, při které chyboval Martin Dittert. 20 minut před koncem se Lipině podařilo vyrovnat, když Fujerikův centr usměrnil do brány Martin Šrámek. Chvíli to vypadalo na další velké překvapení. Sedm minut před koncem ale Jablonec využil další standardku a závěr zápasu si zkušeně pohlídal.