4.KOLO 1.B. HUKVALDY : FULNEK 0:4 ( 0:0 )

59. Špitalík   0:4

Rozhodčí :  Machala – Bartek,  Mitura
Diváci : 98

Sasín  –  Niemczyk , Procházka ( 54.Tomek ), Velart , Mlčoch  -  Hubeňák, Vicher -  Chamrád,  Plichta, Grufík ( 70. Bůžek )  –  Gold ( 59. Válek )      trenér : M.Blahuta

Nástup do utkání měl Fulnek impozantní, už v osmé minutě byly po střelách kapitána Šestáka orazítkovány obě tyče Sasínovy branky. Ve čtrnácté a dvacáté druhé minutě se opět zastřeloval Šesták, ale Sasín byl pozorný a jistý.Hukvaldy se nemohly dostat z vlastní poloviny, ale ve 23.minutě mnoho nechybělo, aby ojedinělý brejk Golda měl gólové parametry. Když se do poločasu nezdařilo fulneckým překonat naší vytíženou obranu, šlo se do kabin za stavu 0:0, přitom  Kovářův lob a střela Černína jen těsně minula cíl.
               Hned v úvodu druhého dějství Sasín vychytal hlavičku Ďurici. Bohužel bez inkasované branky jsme vydrželi „jen“ do 50 – té minuty , Ďurica svou čtvrtou brankou v sezóně posílá hosty zaslouženě do vedení 0:1. U této branky se zranil stopér a v dnešním utkání i kapitán Procházka a než jsme vystřídali byl už stav po brankách Černína a Šestáka 0:3. Po hodině hry to je už 0:4 a hosté kráčejí k pohodovému vítězství. Vlčovice i Fryčovice dostaly od Fulneku „sedmičku“, my jsme už do konce utkání neinkasovali i díky dál zodpovědné hře našeho týmu, ale prostě tento soupeř je úplně někde jinde než všichni soupeři v 1.B. třídě. Zasloužili jsme si dát alespoň čestnou branku a střídající Tomek k ní v závěru neměl daleko. Za týden hrajeme opět doma ,se Spálovem a to už po třech porážkách v řadě musíme bodovat, lehké to ale nebude, hukvaldský lazaret se nezmenšuje, ale zvětšuje.
Martin Blahuta: „ Zápas jsme odmakali, hráli jsme zodpovědně, organizovaně, ale soupeř byl prostě lepší, a jestli na podzim ztratí nějaký bod, bude to pro mě velké překvapení. Škoda slepených branek, ale bylo to prostě jen vyústění obrovského tlaku Fulneku, utkání jsme ale dohráli se ctí. Přibyli další zranění hráči ( Procházka,Gold ), ale střídající Tomek i Válek jsou hukvaldským příslibem. Přes porážku jsem na tým hrdý.“

ROZHOVOR S LUKÁŠEM TOBIÁŠEM PŘED UTKÁNÍM ....