69. Klus                               4:1
                83. Klus                               5:2

Vavříček  – Sluštík, Musil, Krpec, Burda – Jukl, Kocich, Strakoš, Trčka  – Kaulinec, Musálek
Střídání : 60. Strakoš – Míček    63. Sluštík – Michna    77. Trčka – Volný
               81. Jukl – Kautský      88. Vavříček - Rybář
Trenér : Martin Blahuta

Ti fanoušci co dali přednost našemu utkání s Vendryní, před utkáním „repre“ ( Kosovo : ČR 2:1), slavnosti v Palkovicích ( staré gardy Palkovice : Bohemians Praha 5:6 ....) nebo MSFL (MFK F-M : Slovácko B 2:1) viděli 8 branek, ale bohužel i tři v naší síti, body však zůstaly doma po divokém výsledku 5:3.
             Z úspěšné remízové sestavy z Nýdku vypadli ze sestavy Malý ( zraněn), Míček ( odehrál celé utkání za dorost), Vegh ( trenérské povinosti v Baníku Ostrava ), a pro zbytek podzimu nemůže trenér Blahuta počítat se zraněným Říhou. I tak na skvěle připravenou hrací plochu vyběhla velice silná sestava, a už ve 12.minutě jsme po brankách Kaulince a Jukla vedli 2:0 Než jsme Burdou ve 36.minutě zvýšili na 3:0, vedli jsme na rohy 10:1, měli spoustu šancí ( Jukl, Kaulinec) a soupeře jsme vlastně k ničemu nepustili, až na nebezpečné závary, které s přehledem řešila naše brankářská jednička Tomáš Vavříček. Poločas končí vedením 3:0 a Jukl a spol. jsou do šaten doprovázeni potleskem.
             Série našich rohů pokračovala i ve druhé půli, Kaulinec, se však v 50.minutě po Trčkovém skvěle zahraném rohu hlavou neprosadil. Ale náš kanonýr a nejlepší střelec soutěže ( 8 branek v pěti utkáních!), Lukáš Kaulinec se si vše vynahradil v 60.minutě,  kdy chytrým lobem zvyšuje už na 4:0. Zbytečná naše ztráta ve středu hřiště, rychlý brejk Kluse a v 69.minutě je sníženo na 4:1.Trestný kop Kocicha je tečován zdí a FKS zvyšuje už na 5:1. Střídající Volný trefuje tyč, to běží osmdesátá minuta a naši fans očekávají další branky, ty přišly, ale v naší síti: 83.minuta Klus 5:2 a 89.minuta Mitrenga 5:3, to už stál v brance Petr Rybář, čerstvá posila z Pržna. Nekoncentrovanost v závěru nás stála lepší výsledek, ale i tak jsme na desíti bodech a patří nám skvělý čtvrtý flek. Vylepšit nebo udržet naše umístění se pokusíme v dalším venkovním utání v Záblatí ( sobota 14.9. 15:00 – odjezd autobusu pro fanoušky ve 13:00 od Kostela a 13:10 od Kauflandu). Snad, udržíme venkovní neporazitelnost ( Mosty 3:1, Nýdek 2:2) i v Záblatí.
Martin Blahuta: „Už bych byl rád, kdyby někdo z našich brankářů ( Musil, Vavříček, Rybář) udržel čisté konto, ale pokud budeme vyhrávat, tak i takový výsledek budu brát všemi deseti.  V utkání jsme střídali výborné pasáže se slabšími, chyby si rozebereme u videa a věřím, že se budeme zlepšovat. Myslím si ale, že se nám start v 1.B. třídě podařil.“