Branky :      53. Kaulinec ( Trčka )    1:0

Smetana – Malý,Jukl, Kocich, Michna– Burda, Musálek, Vandas, Trčka – Kaulinec, Svobodník
                64. Michna – Vlček
                88.Trčka – Říha
                89. Svobodník - Kautský
Trenér : Martin Blahuta    Vedoucí: Tomáš Kautský

Po třech jednogólových porážkách nás čekal doma jednoznačný úkol, porazit tým Arnošta Uherka Metylovice, který FKS zostudil v jarních záchranných pracích porážkou 6:1…., po které byl odvolán trenér Wiedrmann a nahradil ho současný trenér Martin Blahuta. „Dnes se výbor FK Staříč rozhodl, že p. Martin Blahuta nahradí ve funkci trenéra mužů p. Juraje Wiedermana.  Dnes jsem p. Wiedermanovi poděkoval za jeho práci, úsilí a elán, který v posledních letech vložil do fungování družstva mužů” komentoval situaci  předseda oddílu Jiří Baran 14.5.2018.
                   Z podzimního kádru FKS .... tentokrát chyběl L.Baran, Strakoš, Morys, Jurek a Kolář. Pouze na lavičku usedli Říha, Krpec,Vlček a Kautský. A už po 50 ti sekundách se mohli domácí fans radovat z branky, ale Vandasův roh umístil hlavou Michna těsně vedle Huserovy branky.V 15.minutě vedeme na rohy 4:1, soupeř se na naší polovinu dostává jen sporadicky, a my zahazujeme jednu šanci za druhou. V 19.minutě připravil Matěj Svobodník gólovou příležitost pro Kaulince, ten opět selhal, v 19.minutě Trčka pálí nad  a ve 21.minutě trefuje „Kauly“ břevno ( za posledních 200 minut to už je 6x trefená branková konstrukce!!! ). Naše střelecké trápení pokračuje dál, Lukáš Kaulinec ve 24.minutě nechává opět vyniknout brankáře Metylovic Husera, který si skvěle poradil i dorážkou Musálka. Místo spravedlivého vedení tak 2 až 3:0, to mohlo být ve 27.minutě 0:1, ale brankář Lukáš Smetana skvěle vychytal „gólovku“ Závodného. A i při šanci nejlepšího hráče hostů Végha se „Koty“ předvedl famózním zákrokem. Na rohy je to v poločase 13:1, ale na branky 0:0 a tak za prvních 5 poločasův této sezóně jsme vstřelili pouze jednu branku a to Svobodníkem ve druhé minutě proti Nošovicím.                                                                                              Druhá půlka začala střelou Musálka, tu znova na roh vytěsnil Huser. V 50.minutě opouští hřiště na nosítkách Kocich ( sádra na 3 týdny ), který už z lavičky a v bolestech sleduje první branku utkání, 53.minuta Kaulinec 1:0!  Po hodině hry to už je po akci Musálka 2:0, opět střelcem branky Kaulinec. Burda mohl chvíli na to přidat pojistku, ale míč z jeho kopačky končí nad břevnem.A ke slovu se dostávají hosté, Végh snižuje  v 65.minutě na 2:1.Přestože máme dál šance ( Vlček, Trčka,Kaulinec ) hosté se tlačí za vyrovnáním, trefují dobře postaveného Sm etanu, a odražený míč zasouvají naštěstí z ofsajdu do sítě, uff to jsme si oddechli.Pojistku a definitivní výsledek 3:1stvrzuje v 81.minutě Kaulinec.K dalším brankám v síti hrdiny utkání Husera nebylo daleko, ale ani Vandas a ani střídající Říha další branku nepřidali a tak po pěti kolech máme 6 bodů při skóre 7:7 a v tabulce OP jsme sedmí.Vylepšit své postavení pojedeme v neděli do Písku, který je zatím druhý za suverénním Lískovcem.
Martin Blahuta:.... „Já jsem klukům věřil, že to zvládnou, bylo to vítězství celého týmu, smetánku slízl Kauly, ale ten si to opravdu zaslouží, v týdnu na koncovce dřel, nebývale byl na obou trénincích. Lukáš Smetana taky dnes svými zákroky přispěl myslím k zaslouženému vítězství. Teď bych si přál, aby s námi do Písku jel plný autobus fandů, abychom si udělali společně pěknou neděli.  Škoda zranění Petra Kocicha,ale je bojovník a na podzim nám ještě určitě pomůže!“