75. Causidis ( Hlaváč )     4:3

Rozhodčí : Trojan Roman - Slaný Jan , Kolečkář Antonín
Diváci : 188
Dobratice : Tesarčík – Béla, Lýsek, Gongol P - L.Klesniák ( 62.Březina,88.Světlík )  Dobiáš (82. Kolář ), Uherek,  Skotnica –Somr, Hlaváč, Causidis                                                                                                                                                   Trenér: Martin Blahuta

Třetí vítězství v řadě nás posunulo už na čtvrtou příčku 1.A. třídy! Až na zraněného Školu měl trenér Blahuta k dispozici kompletní kádr, tedy i s Kolářem,který zatím usedl pouze na lavičku.
          Nevídaným tlakem začali dobratičtí hráči a už po dvaceti minutách mohlo být po zápase, jenže Somr a spol. zahazovali jednu šanci za druhou! Už v čase 1:25 Causidisova hlavička těsně minula branku D.Lutyně. To samé se událo v šesté minutě,ale zakončovatelem byl Somr. V 10.minutě dvorní nahrávač v tomto bláznivém utkání Hlaváč volejem posílá míč milimetry vedle pravé tyče.Ve 12.minutě se v šanci objevuje i L.klesniák, ale stále nic. Ve 14.minutě už je brankář Šajer překonán,ale od pohromy ho zachraňuje břevno, po střele Somra..Aktivní Béla servíruje gólovou přihrávku pro Hlaváče,ale ten netrefuje zařízení! A to co nedal ve 20.minutě Causidis je už nevídaná věc, samostatný nájezd posílá jen do golmana Lutyně. Suma sumárum po sedmi šancích je to 0:0! Vysvobození přichází ve 21.minutě Hlaváčův roh zasouvá za brankovou čáru L.Klesniák 1:0. A uběhla pouze minuta a už je to zase veselejší, Hlaváč druhou gólovou asistencí v zápase vybízí ke skórování Somra a Dobratice vedou 2:0. Až ve 25.minutě si i Tesarčík sahá na míč,ale se střelou Pengříma nemá problémy. Ve 26.minutě se po signálu z rohu opírá do míče Lýsek,ale nepropálil hradbu těl.Ve 29.minutě zase chybí Dobiášovi krok, aby zasunul míč za záda Šajera potřetí.Ve 37.minutě máme po závaru před hostující bránou troj šanci , ale bez výsledku.A mohl přijít trest ve 39.minutě, ale Tesy vychytal znovu lutyňskou osmičku Pengříma. To,že jsme ještě v závěru poločasu měli tři střelecké pokusy Bélem a Somrem už ani nikoho z přítomných fandů nepřekvapilo, ale zůstalo u hubeného stavu 2:0!
         To, že se z druhé půle stane hororový příběh asi nikdo nečekal, zvlášť když ve 49.minutě Dobiáš krásnou dalekonosnou střelou málem překvapil strážce lutyšské svatyně. V padesáté minutě liknavost naší defenzivy potrestal Pengřím 2:1. Odpovědět mohl v 55.minutě Hlaváč,ale jeho trestňák si vychutnal Šajer.V 56.minutě Somr zvyšuje na 3:1 a zdá se,že je rozhodnuto. Proti je však Nitka, který dvěma brankami srovnává na 3:3. Jindy hlučný trenér Blahuta ztratil řeč a kardiaci raději opouštěli areál, protože závěr zápasu nemusel někdo i přežít! Remízový stav však trval jen tři minuty, než znovu Hlaváč vysunul Causidise a na světelné tabuli svítí 75.minuta a stav 4:3. Naši hráči jako kdyby ztratili rozum a dovolují hostům v 77.minutě další tutovku, naštěstí Tesarčík ji zázračně zneškodňuje. Pojistku mohl po vyloučení hostujícího Twrdého přidat Březina a Hlaváč, jenže už nám nebylo souzeno a tak výsledek 4:3 už je konečný! Hlášky z kabiny „povolíš – přitáhneš“ a „ 4:3 v suchém triku“a nedisciplinovaný výkon, bude mít velkou dohru na úterním tréninku a to i přes to, že ve středu nás čeká pohár v Metylovicích a v sobotu další kolo v Hrabové!
Martin Blahuta: „ To,že jsme do poločasu nevedli minimálně o pět branek ještě dokážu pochopit, ale to jak jsme laxně přistoupili ke druhému poločasu a hazardovali s výsledkem mě tak vytočilo, že to nezůstane bez odezvy. Máme z posledních tří utkání 9 bodů a skóre 12:4, a to,že máme nejproduktivnější útok , neznamená, že si budeme hrát na mistry světa.Ostře jsme si to vyříkali hned po utkání a snad se to už nebude opakovat, rád bych dál zůstal na vítězné vlně a proto musíme další utkání odehrát s pokorou a s jiným přístupem. "

Fanoušek Radek : " Pro diváka pěkný zápas, sedm gólů, chvilkové napětí a pak vítězný gól kapitána, to je lepší než ušmudlaných 1:0 !"

WEB OBCE .... FOTOGALERIE ....

6. kolo - 19.09.2015

19.09.2015 16:00 4 Sedliště X 14 Bystřice 0 : 2 tráva   zápis uzavřen delegace
19.09.2015 16:00 5 Staré Město X 3 Petřvald n. M. 1 : 2 tráva   zápis uzavřen delegace
19.09.2015 16:00 6 Čeladná X 2 Brušperk 1 : 0 tráva   zápis uzavřen delegace
19.09.2015 16:00 7 Vratimov X 1 B. Albrechtice 1 : 3 tráva   zápis uzavřen delegace
19.09.2015 16:00 8 Dolní Datyně X 13 Hrabová 2 : 0 tráva   zápis uzavřen delegace
19.09.2015 16:00 9 Dobratice X 12 Dolní Lutyně 4 : 3 tráva   zápis uzavřen delegace
19.09.2015 16:00 10 Veřovice X 11 Stonava 2 : 3 Ženklava   zápis uzavřen delegace