7.KOLO FNL MFK F-M : FK VIKTORIA ŽIŽKOV 1:0 ( 1:0 )

MFK Frýdek-Místek – FK VIKTORIA ŽIŽKOV 1:0 ( 1:0 )

ŽK: Matúš, Švrček, Vašenda - Hovorka
Diváci: 2 123.
MFK F-M : Mihalek - Uvíra, Žídek, Literák, Švrček - Talián, Mozol, Vašenda, Zapalač (73. Pribula) - Matúš (65. Soukup), Halaška (84. Coufal). Trenér: Goffa.
Žižkov: Holý - Dressler, Hovorka, Karafiát, Podzimek (76. Kučaba) - Bazal (56. Hejný), Podrazký, Opluštil, Súkenník, Folprecht - Voltr (80. Marek). Trenér: Trpišovský.

Kdo z přítomných 2123 diváků přišel do Stovek později ne viděl to nejdůležitější a nejkrásnější! Už po 134 sekundách se rozvlnila síť za Holého brankou,Halaška poslal do šance Matúše a ten chladnokrevně otevírá skóre utkání 1:0. A Matúš je při střelecké chuti,jeho chytrý lob v páté minutě však netrefuje bránu.V 7.minutě se ke střele dostávají i hosté,ale Súkenník neprověřuje Mihálka.Ve 23.minutě se mohl do střelecké listiny FNL zapsat i druhý lipinský útočník Halaška,ten si dobře naběhl na prodlouženou hlavičku Uvíry,ale jeho tvrdou střelu vytěsnil brankář Žižkova na roh.O 2 minuty později Holému vypadl míč k Zapalačovi,ten reagoval pohotově,ale Holý svou chybu napravuje a je z toho další roh.V držení míče jsou na tom lépe hosté,ale naše skvěle pracující obrana je v posledních kolech téměř nepropustná a tak Žižkov hrozil pouze ze standartek. A ta ze 34.minuty stála za to,kapitán Podrazký z 25 metrů míří přesně pod břevno,ale Mihalek fantasticky vyráží na roh. A z kotle se místo tradičního : Ondra,Ondra ozývá Matěj,Matěj ! Žižkov se pokouší dál o vyrovnání,ale proti je náš brankář Mihalek,ten si postupně poradil s nepříjemnými střelami Folprechta a Podrazkého.Ve 40.minutě nechtěl Halaška porušit tradici poločasových výsledků 1:0 a tak svou střelou jen vyprášil rukavice Holého ! Rozhodčí Houdek nepochopitelně nastavil první poločas o čtyři minuty,ale stav 1:0 už zůstal !
          Do druhého poločasu vstoupili aktivněji pražané,ale střely Hovorky a Bazala nemohly překvapit výborně chytajícího Mihalka. Trenér Goffa v 65.minutě poprvé střídá,střelce branky Matúše nahrazuje miláček kotle Soukup. V 73.minutě jde z placu bývalý hráč Žižkova Zapalač,kterého nahrazuje už doléčený Pribula.A jelikož tlak Žižkova sílí vyztužuje naše řady i vysoký stopér Coufal . Uklidnění mohl do bouřících Stovek ( některé výroky arbitrů vyvolávaly bouři nevole ) přinést bojovník Talián v 84.minutě,Erik se protáhl jako lasička kolem žižkovských beků a téměř z nulového úhlu málem překvapil Holého. V hektickém závěru si už Lipina hnaná skvělými fanoušky vítězství udržela a s 10 body ztrácí právě na lídra FNL pouhé tři body,tak je letošní ročník vyrovnaný! O vylepšení dobrého bodového stavu se Literák a spol. ( opět byl vynikající) pokusí ve Zlíně,kde budeme hrát jako doma,protože fanoušci vypravují na toto sobotní večerní utkání 2 autobusy !

Z WEBU FANOUŠKŮ : Rozhodčím navzdory Lipina bere z dnešního utkání všechny veledůležité tři body a připojuje se do háku k dalším deseti týmům, které získaly 10 či 11 bodů! Výkon rozhodčních je možné také posuzovat kladně. Loni Viktorka kopala ve dvou zápasech s Lipinou tři penalty a k tomu se v Praze vytasil pan Proske s jednou červenou kartou. Nic z toho se dnes naštěstí nekonalo...

Vladimír Goffa : " Nejprve bych rád ocenil spoločenskou stránku utkání a kultůrní prostředí na našem stadionu. Skvělé publikum, nové prostory v zrekonstruovaných útrobech stadionu. Vedení klubu vytvořilo před zápasem všechny podmínky, abychom na lídra mohli družstvo co nejlépe připravit. Tým se semkl a podal velmi bojovný a obětavý výkon. Podržel nás brankář Mihalek, obranná čtveřice pustila hostující hráče jen ke střelám ze střední vzdálenosti, záloha jezdila celý zápas a útočníci se bili o každičký míč. V tomto střetnutí jsme chtěli hrát trochu defenzívněji než obvykle, abychom eliminovali soupeřovy protiútoky, které jsou (stejně jako standardky) silnou zbraní Viktorie.K dispozici nebyl ještě zraněný kanonýr Uškovič, v předzápasové rozcvičce si podvrtnul kotník Vašenda, který však po ošetření obětavě zápas dohrál až do konce. Matúše jsme museli brzy střídat kvůli zraněné patě. Všichni hráči hráli nadoraz, za potlesku našich fanoušků se zaslouženě pak dočkali odměny v podobě zisku tří bodů. Ty nás budou motivovat do dalších zápasů. Už v tom nejbližším, které nás čeká v sobotu ve Zlíně, se pokusíme ve vyrovnané tabulce poskočit o nějaký ten stupínek výše."

Martin Blahuta :" Před utkáním jsem tipoval,že vyhrajeme 1:0 a branku vstřelí Matúš :) ! Nově složená sestava,která v tomto složení hraje už třetí zápas má svou kvalitu a věřím,že to prokáže i ve Zlíně ! Dnes kluci dokázali,že mohou hrát s každým a každého mohou porazit ! Při pohledu na tabulku .... je jasné,že každý bodík bude moc důležitý a ty dnešní vydřené,ale zasloužené body mají opravdu cenu zlata ! Dnes bych chtěl pochválit celý tým,zaslouží si to všichni !"