FC FASTAV ZLÍN - MFK FRÝDEK-MÍSTEK  1:1 (1:1)
Rozhodčí: Pechanec – Hrabovský, Kotík.
ŽK: Malý, Hubáček, Hájek, Pazdera – Mihalek, Literák.
Diváci: 1562.
Zlín: Dostál – Pazdera, Malý, Hubáček, Benčík – Živulič, Hájek, Holík (79. Poznar) – Kraut (55. Chmelo), Železník, Kurtin (63. Malcharek). Trenér: Martin Pulpit.
Frýdek-Místek: Mihalek – Švrček, Uvíra, Literák, Žídek – Talián (89. Silveira), Mozol, Coufal, Matúš, Zapalač (64. Halaška) – Pribula (80. Milunovič). Trenér: Vladimír Goffa.

Vítězná sestava ze zápasu s Žižkovem doznala podstatných změn. Nemocného Vašendu nahradil Coufal,Halašku vystřídal už doléčený Pribula a rozestavení 4 4 2 se změnilo na 4 2 3 1.Ale co se nezměnilo to byli naši fanoušci,ti byli znova fantastičtí a to co předvedli po celé utkání a dokonce už i před zápasem zaslouží velké uznání a poděkování. V úvodu utkání se toho příliš neudálo,až ve 13 a 14 minutě zahrávali naši hráči své první rohy a to Mozolem a Pribulou . Po tom druhém rohu se dostal k odraženému míči Mozol,ale pálí nad svatyni brankáře Dostála. Domácí ševci z první polo šance rozvlňují síť a to v 17.minutě Železníkem,který svou umístěnou střelou z hranice šestnáctky nedal Mihalkovi šanci 1:0.Aktivní Mozol se snaží naší hru rozhýbat,jeho chytrý lob však Dostál ve 22.minutě za svá záda nepouští.O minutu později výtečná akce po ose Švrček – Mozol – Matúš konči skluzem Benčíka ,který gólovku Osy ( přezdívka Matúše ) odvrací na roh. Z následného rohu už branku Žídkem vstřílíme,ale je bohužel z ofsajdu ! Mozol pálí z každé pozice,ale ani ve 28.minutě branku netrefuje. Až když nemůžeme vstřelit branku my, pomáhá nám soupeř ! Ve 34.minutě si Malý sráží ostrý centr Taliána do vlastní sítě 1:1 a kotel se právem raduje ! Do poločasu se ještě mohl Zlín znovu dostat do vedení,nepříjemný centr Pazdery však Mihalek s dávkou štěstí zpacifikoval, a tak do kabin se jde za zaslouženého remízového stavu !
Jestliže v prvním poločase jsme byli Zlínu více než vyrovnaným soupeřem, tak ve druhém jsme tahali za kratší konec pomyslného provazu. Naši hře chybělo téměř vše až na bojovnost a za tu jsme si cenný bod odvezli. Přežili jsme v 70. minutě gólovku Malcharka,který z ofsajdové pozice si nepřišel na Mihalka, přežili jsme standartku Holíka ze 79. minuty,která jen těsně minula zařízení a přežili jsme díky opět skvělé obraně  Švrček, Uvíra, Literák, Žídek spoustu závarů a Mihalek si tak drží výbornou statistiku obdržených branek ! Matěj v pěti odchytaných utkáních obdržel pouhé dvě branky a určitě kandiduje na nejlepšího hráče FNL v měsíci září a nebo to bude někdo z obránců? Získáváme už jedenáctý bod ve FNL a v bláznivé tabulce jsme se zase posunuli o stupínek výš. Pokud už příští sobotu porazíme Varnsdorf, budeme zase blíže k vysněnému cíli a to je 8.místo,ale s dnešním výkonem by to bylo velice těžké !

Martin Blahuta:“ Nemůžu dnešní hodnocení začít od nikoho jiného než od fanoušků. Vytvořili nám domácí prostředí a my všichni si toho moc vážíme. Určitě by si za své celo zápasové a i předzápasové fandění zasloužili vidět lepší fotbal z naší strany,ale bohužel dnešní výkon nebyl dobrý ! Jenže vše jsme bojovností nahradili a bod ze Zlína je určitě cenný,i když ne zasloužený,ale na to se už historie ptát nebude. Ještě jednou díky všem našim fandům! „

Web. Zlína .... Web. FNL .... Web. Deníku ....