8.KOLO VÁCLAVOVICE : PALKOVICE 2:1 ( 1:1 )

VÁCLAVOVICE : PALKOVICE 2:1 ( 1:1 )
Branky : 32.Ludvík  1:0
             34.Lesniák ( Skurka )  1:1
             49.Habernal  2:1

Huška - Závodný,Musil ( 85.Honěk ),Galásek - Lesniák,J.Metra,R.Merta,Guzsi - Skurka ( 60.Andrle ),Kusý, Brantal (78. Habrnal ) Trenér :  Martin Blahuta

Tak je to potvrzeno : PALKOVICE jsou v krizi, po 8. kole nám patří 11. příčka s bilancí 8 2 1 5 9:21 7 a v tabulce pravdy hrozivých -8 bodů !
Přitom jsme ani ve Václavovicích nezačali špatně, v 8 minutě už měl kanonýr Kusý 2 dobré příležitosti, ale nemířil přesně.V 9. minutě předvedl golman Huška skvělý zákrok, to samé platí o domácím Ometákovi, který reflexivně vyrazil standartku Lesniáka.Ve 32. minutě zbytečně na půlící čáře stratil míč Galásek, po rychlým bréjku zakončoval asi z ofsaidové pozice Ludvík a Václavovice vedou 1:0.Protesty Palkovických hráčů byly zbytečné, dvojice Pokluda - Bártek se nenechala přemluvit jako dvojice Tatarka - Suszka a navíc hlavní Pokluda na pokyn Bártka nadělil ŽK Musilovi, který byl po zbytek utkání jen stínem hráče jeho kvalit.Vedení domácích netrvalo dlouho, ve 34. minutě kapitán Lesniák se z 20 metrů trefil úžasně (nejpěknější podzimní moment Palkovic ) a tak 1:1 je i poločasový výsledek.Do druhé půle vstoupily Palkovice s cílem minimálně tento výsledek udržet, ale už ve 49. minutě vidí Lesniák jen Habernalovy záda, který se řítí na Hušku a chladnokrevně skóruje 2:1 !Až v 63. minutě se do pološance dostává R.Merta, ale stav 2:1 trvá.Největší šanci na vyrovnání zahazuje po akci dobře hrajícího Guzsiho Kusý !O minutu později kanonýr Hájek ( s 12 brankama nejlepší střelec OP ) si nepřišel na Hušku ( skvěle nahradil Smolíka ).Závěrečný tlak Palkovic už kýženou branku nepřinesl a tak přestože se trenéři shodli, že to byl REMÍZOVÝ zápas odjíždějí Palkovice už po třetí z cizího hřiště z prázdnou ( Bukovec 0:1,Lučina 0:6 a dnes Václavovice 1:2 ) - boj o záchranu bohužel začíná - chytneme se na Bašce ?
Martin Blahuta : "Po strašném výkonu proti Návsí jsme se přece jen trochu zlepšili, ale individuální chyby a slabá koncovka nás stály alespoň bod. Zdali první branka Václavovic padla z ofsaidu nedokážu ze svého postavení posoudit.Po bojovném výkonu proti Kozlovicím jsme si mysleli,že jsme na cestě vzhůru bohužel opak je pravdou a vymlouvat se do nekonečna, že nám chybí Honza Huška nemůžeme. Už si musíme přiznat ,že hrajeme o záchranu !