9.KOLO MSFL ŽĎÁR NAD SÁZAVOU : MFK F-M 0:2 ( 0:0 )

Žďár n. S.-Frýdek-Místek 0:2 ( 0:0 )

Branky79. Soukup ( Molnár ) 0:1

86. Teplý ( Wozniák )  0:2

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU: Pometlo – Heide, Štursa, Turek, Doležal – Šandera, Malínek, Bratršovský (87. Mašek), Vacek – Pohanka, Chmelík. Trenér: P. Nedvěd.

FRÝDEK-MÍSTEK: Prepsl – Švrček, Wozniak, Staněk, Literák – Talián (55. J. Prokeš), Cesnek, Mozol, Pešek (55. Molnár) – Soukup, Neubert (75. Teplý). Trenér: Duhan.

Kdo bude v letošní sezóně MSFL chtít okupovat nejvyšší příčky bude muset vítězit a vítězit ! A jelikož MFK F-M chce hrát na špici a hrál na půdě posledního celku tabulky Žďáru, byla povinnost zvítězit, sice se to podařilo,ale je třeba sportovně uznat,že to bylo s velkou dávkou štěstí a pro domácí byla porážka velice krutá !

V týdnu před „ ŽĎÁREM „ se roztrhl pytel nejen s narozeninami : 25.9. Molnár - 26

29.9. Teplý   - 19

30.9. Mozol   -   21  BLAHOPŘEJEME

,ale i s nemocemi ( Wozniák,Chýlek,Prokeš,Forster ) a tak trenér Duhan hodně pozměnil sestavu oproti remizového utkání s Hlučínem ! Do poločasu se toho na hřišti příliš neudálo,sympaticky hrající domácí nováček byl více než vyrovnaným soupeřem a tak na šance,pološance či střely to bylo 3:2 ( Malínek,Štursa,Malínek – Cesnek,Mozol ).V poločase proběhlo v kabině „mytí hlav“ a jelikož hráči slyšeli průběžný stav z Rosic ( Rosice : Třinec 2:0 ! ) začali druhý poločas tak,jak se na favorita sluší – náporem, a už ve 46.minutě mohl Pešek otevřít skóre,ale brankář Pometlo Peška vychytal.Útočnou sílu valcířů oživil střídající Molnár, a v 60.minutě těsně míjí domácí „zařízení“ ! Ovšem co se dělo mezi 63 až 67 minutou bylo neuvěřitelné, domácí si vytvořili 4 gólovky,které 3x Chmelíkovi zázračně zmařil Prepsl a jednu už za překonaným Prepslem vykopával z brankové čáry Molnár ! Domácí „pětiminutovku“ jsme přižili bez úhony a mohli jsme udeřit Svrčkem v 68.minutě po dobré akci a střele - těsně vedle levé tyče! Aktivní Molnár si udělal z hráčů Žďáru v 75.minutě slalomové tyče, ale zpětná přihrávka na Soukupa byla trošku nepřesná! Další střídající hráč Prokeš se mohl stát hrdinou zápasu, v 76.minutě gólovou střelu Vacka skluzem vytěsňuje na roh. O minutu později si už Prokeš naskakuje na roh Mozola, ale stav 0:0 trvá a už se zdá, že se bude opakovat Kroměříž a Hlučín, kdy utkání skončilo bez branek! Ale proti byl Molnár, zase jeho akce,a tentokrát už přesně nachází hlavu Soukupa a ten chladnokrevně otevírá skóre a do konce utkání chybí 11 minut. To, že fotbal nemá logiku potvrzuje po kolmé přihrávce Wozniáka další střídající hráč Teplý, který se konečně v této sezóně trefuje a upravuje na konečných 0:2 pro MFK F-M! V závěru ještě Šandera dalekonosnou  přesnou střelou prověřuje Prepsla, ale muž zápasu Ondra Prepsl si dál drží neprůstřelnost – už 270 minut! A tak dlouhá cesta domů (cestou tam a zpět jsme zhlédli 14 dílů seriálu Okresní přebor :) ) byla díky získaným bodům příjemná a pohled na tabulku je zase trochu hezčí!

OHLASY Z TISKOVKY Z AUTOBUSU

Trenér Milan Duhan: „Velice těžké utkání,do kterého jsme nastupovali po týdnu, kdy se po střevních potížích vracel do sestavy Wozniák, v týdnu onemocněli Prokeš, Forster a Chýlek, takže jsme měli se sestavou celkem problémy. Domácí ‚Zďár nebyl snadný soupeř. Velice nebezpečně útočil a my jsme v prvním poločase nepodrželi míč na útočné polovině a nebyli jsme vůbec nebezpeční v koncovce. Ve druhém poločase se Žďár dostal do pěti stoprocentních šancí po našich hrubkách. Kdyby je proměnil, tak by asi zápas dopadl jinak. My jsme trochu přeskupili rozestavení a pořád chtěli zápas rozhodnout, což se nám nakonec povedlo!“

Asistent Karel Orel: „ Vyhráli jsme 2:0, ale musíme si přiznat, že to bylo šťastné vítězství. Na to, že má Žďár jen 2 body nehrál vůbec špatně. Vytvořili si 3-4 velké šance, ve kterých nás výbornými zákroky podržel Ondra Prepsl. Díky němu byl stav stále 0:0 a v závěru jsme udeřili a vsítili 2 branky.“

Asistent Martin Blahuta: „ Na to, že jsme i s dnešním utkáním (9 kol) dostali 6 branek, tak byla obrana dnes hodně průchodná a za body můžeme vděčit Ondrovi Prepslovi.“

Kapitán Zdeněk Staněk: „I když jsme přijeli k poslednímu týmu tabulky, tak se naše vítězství nerodilo lehce. Domácí podnikali nebezpečné brejky do naší otevřené obrany a vzhledem k tomu, že se nám dneska hra moc nedařila, měli hodně blízko ke gólu. Dnes nás podržel Ondra Prepsl, hlavně díky němu jsme dokázali udržet vzadu nulu. Ve druhém poločase se naše hra zlepšila a hlavně díky dobře zahraným akcím jsme dokázali dát 2 branky a vyhrát.“

Stopér Radim Wozniák :Dnes musíme poděkovat za 3 body Keksíkovi ( Ondra Prepsl ),který chytil minimálně 3 velké šance domácích ! Dnešní utkání nabídlo mnoho šancí na obou stranách a je fajn,že se po dlouhé době,díky zranění trefil Péťa Soukup. Jsme rádi za 3 body,ale všichni víme,že to ideální nebylo !

Jak to viděli na on-line .....     Výsledkový servis MSFL 9.kolo ......   Fotogalerie z utkání ......