Branky : 3.                                 1:0
             36.                                  2:1
             77.                                  3:1
             80. Causidis ( Dobiáš )    3:2

Dobratice : Holínka – Bortlíček (41. Gongol), Bela,Lýsek, Dobiáš ( I Klesniák ) – Figura ( 70.Dobiáš )-Skotnica, Uherek ( 52.Březina ), Šponiár ( 70.Kohút ) , Kolář ( 41.Světlík –Causidis
Trenér : Martin Blahuta

Z dobratického kádru pro sezónu 2015/16 chyběli v tomto utkání brankáři Tesarčík ( zraněn ), Pohludka ( pracovní povinost ), Škola ( zraněn ), Lukáš Klesmiák ( zásnuby J ) a Somr ( dovolená ) ! Trenér Blahuta tak využil služeb brankáře Holinky a ještě nedořešených noviců v našem dresu Figury a Šponiara ( do konce týdne by mělo být jasno ) ! A právě Holinka už ve druhé minutě na brankové čáře poprvé čaroval a míč za svá záda z gólovky domácích nepustil. Jenže už za minutu domácí vedli a zdálo se, že skóre se bude navyšovat v náš neprospěch. A to se i navýšilo už v páté minutě, ale naštěstí rozhodčí viděli ofsajd a branku Č.Těšína správně neuznali ! Od 7.minuty se dobratický celek neskutečně zvedl a ve zbytku poločasu byl lepším celkem! Levý half Kolář se po akci Causidise a Bortlíčka ještě neprosadil. Kanonýr Causidis obešel v 8.minutě 2 těšíňáky, vystřelil přesně k tyči,ale golman Těšína míč vyrazil na roh. Aktivní Dobiáš si došel chytře pro faul k pokutovému území a Kolář z trestňáku srovnal na zasloužených 1:1! I přes naší mírnou převahu se ke slovu dostali i domácí , ale gólovku útočníka od polských hranic skvěle lapil Holinka! Defenzivní štít Figura v 18.minutě z dálky jen těsně minul cíl! Další naší standartku z dobré pozice jen do zdi poslal Kolář. A 32.minuta přinesla další standartku, tvrdou střelu Lýska s námahou vyrazil brankář Těšína jen před sebe, ale dvě dorážky Uherka a Dobiáše nám gólovou radost nepřinesly a stav nadprůměrného utkání 1:1 trvá – škoda především pro svěřence trenéra Blahuty. Ve 33.minutě z dálky pálí Kolář, jenže netrefuje zařízení. Figura před poločasem uvolňuje Causidise, ale vedení Dobratic nepřichází ani tentokrát. Z poločasového vedení se neraduje lepší tým,ale šťastnější, 36.minuta 2:1 !
      Druhý poločas už tolik kvality nepřinesl a to na obou stranách. Přesto mohlo být v 52.minutě srovnáno, rozhodčí posoudil střet golmana s Mariánem Causidisem jako penaltový, Lýsek si už stavěl míč na penaltový puntík, jenže Causidis Fair Play gestem změnil rozhodnutí sudího a penalta se nekopala ! I závěr druhého poločasu patřil lépe fyzicky připraveným dobratickým a mohlo být zaslouženě v 74.minutě srovnáno, jenže po skvělé akci Dobiáše trefuje Ivo Klesniák jen břevno. Naše hra vabank je potrestána v 77.minutě a Č.Těšín vede už 3:1 ! Snaha o lepší výsledek je korunována Causidisem v 80.minutě 3:2. Jenže bohužel pro nás se hraje jen 80 minut ( na nepochopitelné přání domácích ) a tak výsledek 3:2 je už konečný! Teď nás čeká po úterním tréninku ( 28.7. v 17:00 !!!! ) v sedmi dnech 4 těžké zápasy, čtvrtek Hukvaldy, neděle Dobrá,úterý doma MFK F-M U19 a středa Staříč!

Martin Blahuta : „ Nerad to dělám, ale musím dnes všechny kluky pochválit,protože jsme proti silnému Těšínu sehráli výborné utkání,zvlášť od 10 minuty prvního poločasu a závěr utkání ! Škoda že se nehrálo 90 minut, věřím,že bychom stihli vyrovnat, itak jsem ale nadmíru spokojen !“

FOTOGALERIE .... ROZHOVOR M.CAUSIDIS .... A P.TESARČÍK ....