25.KOLO OP FK STAŘÍČ : PÍSEK 4:2 ( 2:0 )

11.06.2018 19:34

SOBOTA 9.6.2018 15:00

FK Staříč – TJ Písek 4:2 ( 2:0 )

Branky:  2. Quitt 44. Pešek, 49. Michna, 90+3. Baran L. – 61. Legierski, 67. Kluz

Smetana – Krpec (73. Baran O.), Jukl, Kocich, Michna – Musálek, Vandas, Trčka (60. Baran L.) – Quitt (90. Kolář), Pešek, Kaulinec (80. Hradil)
Připraveni na lavičce ještě byli Malý, Morys a do branky Říha
Trenér : Kautský Tomáš  vedoucí :  Baran Jiří

Rozhodčí:  Krpel – Kuběna, Pánek
Diváků:  147

Zápas předposledního kola Okresního přeboru začal ve Staříči s třicetiminutovým zpožděním kvůli silné bouřce.
 Úvod zápasu vyšel domácím. Už ve 2. minutě unikl po pravé straně Quitt a jeho centr takřka z brankové čáry si obránci Písku srazili do vlastní branky. Na trávníku nasáklém vodou dělala kombinační hra oběma celkům problémy a místy to byl víc boj, než fotbal. Po necelé půlhodině se počasí umoudřilo a domácí začali mít více ze hry a tak zcela po zásluze šli ve 44. minutě do dvoubrankového vedení. To Pešek zkušeně přehodil vybíhajícího brankáře Písku.
        Krátce po zahájení druhého poločasu se do nakopnutého míče opřel hlavou ze čtyřiceti metrů obránce Michna a míč k překvapení všech skončil potřetí v brance Písku. Zdálo se být rozhodnuto, ale opak byl pravdou. Domácí si totiž mezi 55. – 75. minutou vybrali „oddechvý čas“ a hosté trestali. Nejprve využil v 61. minutě zaváhání obránců Staříče Legierski a za šest minut opět po chybě ve středu obrany snížil na rozdíl jediné branky Kluz.
        Domácí se ale dokázali zvednout, Pešek vyztužil střed zálohy a pozorná obrana už nepustila Písek do vážnější šance. V 87. minutě se hostující brankář Pindor domáhal potrestání domácího Peška žlutou kartou tak vehementně, až dostal kartu sám a to červenou. A nutno podotknout, že zcela oprávněně. V nastaveném čase zužitkoval střídající L.Baran centr z pravé strany a z hranice malého vápna definitivně rozhodl o osudu utkání.
Tomáš Kautský ( trenér ) : „Myslím, že i přes dvacetiminutový herní výpadek ve druhém poločase jsme byli lepším týmem a po zásluze jsme si připsali důležité tři body. Všem hráčům děkuji za bojovný a obětavý výkon. Vyzdvihl bych dnes Michnu, Peška a Quitta.“

Martin Blahuta: Jsem moc rád, že to kluci zvládli a realizačnímu týmu moc děkuji. Chodily mi příjemné SMS, ale za stavu 3:2 to bylo dlouhé čekání na tu závěrečnou esemesku :) a po výsledcích v 1.B. jsme zachráněni!!!!! Věřím v osmý flek a vítězstvím v Neborech bychom se mu hodně přiblížili "

PS : článek zpracoval Tomáš Kautský - Martin Blahuta na dovolené ....