Branky : 37. vlastní  Ilko                      0:1
               55. Šašinka ( odražený míč ) 1:1
               72. Šašinka ( Wojnar )            2:1
               88. Jurišič (Talián )               3:1

Frýdek-Místek:
I. poločas: Mihalek – Ilko, Ďuriška, Žídek, Mehremič – Talián, Vašenda, Bello, Just – Matúš, Staško.
II. poločas: Prepsl – Ilko, Coufal, Žídek (60. Javorek), Švrček – Talián, Bello (60. Wojnar), Ďuriška, Hykel – Šašinka, Jurišič.

SFC Opava:
 I. poločas: Vašek – Pospěch, Mikula, Metelka, Čelůstka – Habusta – Svatonský, Janetzký, Schaffartzik – Machálek, Mrázek.
II. poločas: Květon – Hrabina, Vojtěšek, Metelka, Čelůstka – Macíček, Habusta – Lavrovič, Janetzký (60. Kuzmanović), Janošík – Machálek.

Téměř  S NEJSILNĚJŠÍM KÁDREM ( chyběl pouze zraněný Zapalač a pracovně vytížený Literák ) nastoupili svěřenci trenéra Orla proti svěřencům trenéra Baránka . Opavě se zatím v přípravě příliš nedaří :

Naše dosavadní výsledky jsou podstatně lepší :
Frýdek-Místek – Bielsko-Biała 2:1 (branky FM: Mehremić, Staško)
Frýdek-Místek – SK Uničov 1:0 (Staško)
Frýdek-Místek – FC Hlučín 6:1 (Just, Mehremić, Staško, Šašinka, Binar, Zapalač)
Fotbal Třinec – Frýdek-Místek 0:0
Zlaté Moravce – Frýdek-Místek 5:3 (Mehremić 2, Staško)
Slavia Orlová – Frýdek-Místek 0:6 (Šašinka 2, Wojnar, Literák, Jurišić, Staško)

Po vzájemném oťukávání se do první šance utkání dostal Staško ,ale přiťuknutí už od doléčeného Matúše nevyužil.I hosté se dostali v 17.minutě do zakončení, ale Machálkova hlavička byla nepřesná.Ve 24.minutě bývalý hráč Lipiny Schafartzik z trestňáku trefil pouze střed brány a pro Mihalka to byla snadná kořist. Další doléčený hráč Vašenda trefuje ze střední vzdálenosti sice pohotově, leč velmi nepřesně a na časomíře svítí 26.minuta a stav 0:0. Stav utkání se mění ve 37.minutě po dobře zahraném rohu opaváků,si naši hráči zahráli kulečník a po třech odrazech si Ilko vsítil vlastní branku 0:1 ! Už za minutu mohlo být srovnáno , centr Taliána však Staško poslal hlavou nad Vaškovu bránu. Poločas tak končí asi zaslouženým vedením hostů 0:1!
Do druhého poločasu poslaly oba realizační týmy zcela jiné sestavy a ta naše se ukázala jako lepší ve všech směrech ! V 55.minutě po geniální přihrávce Ďurišky na Hykela se náš mladíček prosadil proti opavským zadákům, předložil míč Švrčkovi a ten ranou donutil Květoně míč pouze vyrazit a Šašinka srovnává na 1:1. Od té chvíle je na hřišti jen jedno mužstvo a to lipinské ! V 63.minutě se sice Šašinka raduje podruhé, ale zbytečně, AR1Duda má zvednutý praporek, škoda byla to opět výborná akce Hykela ! V 66. minutě dnes výborně hrající Šašinka nepřekonává z gólovky Květoně. V dresu Opavy nastoupil olomoucký Habusta,který byl loni na zkoušce i u nás ,chtěl se v 67.minutě zapsat mezi střelce tohoto výborného utkání,ale jeho pohotová střela po získání míče skončila v ochranné síti. V 72.minutě už míč končí v brankové síti, Wojnarův roh tam hlavou posílá znovu Šašinka 2:1. Hosté snad  z jediné šance druhého poločasu mohli v 77.minutě srovnat,ale Svatonský trefil hlavou břevno. V 79.minutě neudržitelný Hykel vybídl ke skórování Šašinku, ale ten hattrick odmítl.Výborný výkon celého týmu mohli korunovat v 80 a 81 minutě Jurišič a Javorek ,ale Opava se štěstím odvracela povedené akce valcířů.Zasloužená třetí branka přišla v 88.minutě, Talián uvolnil Jurišiče a ten upravuje na konečných  a zvlášť za výkon ve druhém poločase zasloužených 3:1! Jestli si MFK F-M udrží současnou formu se můžete přesvědčit netradičně v neděli 8.2. ve 13:30 , kdy nám bude soupeřem slovenský ligový tým Podbrezová.