ROZHOVOR S PATRIKEM BURDOU PŘED CHLEBOVICEMI

07.10.2016 10:21

 ROZHOVOR S PATRIKEM BURDOU PŘED DERBY S CHLEBOVICEMI

Duel okresního přeboru mezi domácími Palkovicemi (v červeno-černém) a Baškou skončil smírem 1:1.

Na jaře si patřil k nejlepším hráčům Palkovic, by si jeden z hlavních tahounů týmu, který se zázračně zachránil. Jak si tedy viděl celé jaro, od zimní přípravy.
Zimní přípravu jsme začali už 5. ledna, spousta lidí se nám smálo, že trénujeme tak brzy a že jsme k smíchu pro okres, ale čekala nás těžká dřina a důležitý boj o záchranu, který se nám povedl a to v posledním kole. Příprava byla náročná, ale vyplatila se. Odehráli jsme i dost přátelských utkání, kde jsme si mohli zkusit spousty herních situací. Měli jsme i velmi kvalitní soustředění a to vše se odrazilo v jarní části sezóny. Bylo taky velmi důležité, že jsme se často sešli v plné sestavě. První utkání jsme smolně prohráli 1:0 v Nošovicích, ale hra byla velmi dobrá, po té jsme už začali vyhrávat a šli za jedním cílem a to zachránit Palkovice v okrese a to se povedlo!!! A za to patří velké dík trenérovi Martinovi Blahutovi, že to nevzdal, i když to někdy nebylo snadné a věřil.

Zhodnoť nejlepší a nejhorší týmový zápas na jaře .
Nejhorší zápas jsme odehráli asi doma s Chlebovicemi kdy jsme si mysleli, že to bude jednoduchý zápas a porazí se sami. Vyhráli jsme 2:0, ale 2. gól jsme dali až v samotném závěru. Jako týmový výkon to byl jeden ze slabších zápasů na jaře, ale skončil výhrou.
Nejlepší zápas jako tým jsme odehráli asi proti Lískovci, kdy přijel tým plný kvalitních veteránů a mysleli si, že si nás budou vodit po hřišti a dělat si z nás srandu. Přejeli jsme je 6:3, byli jsme lepší, oni se mezi sebou začali hádat a bylo po zápase. Velmi kvalitní výkon jako týmu.

 Zhodnoť tvůj nejlepší a nejhorší odehraný zápas na jaře.
Můj nejhorší zápas byl určitě v Bukovci, kde jsme smolně prohráli 4:3, dal jsem si vlastní gól a celý zápas jsem nebyl vidět na hřišti a dostal jsem ještě dost nakopáno. Můj nejlepší zápas byl asi proti Oldřichovicím, kdy jsem nahrál na 3 branky a sám jsem jednu dal, hrálo se mi velmi dobře.

Na jaře si ovšem odehrál pouze 38 minut v Návsí! Proč?
 Problémy u mě začaly už ke konci jarní části, kdy mě tahal zadní hýžďový sval a putovalo to ke kyčli, nevěnoval jsem tomu pozornost, myslel jsem si, že když si odpočinu po sezóně tak budu zase fit, ale bohužel to bylo horší a začalo mě to omezovat i při delší chůzi venku. Začal jsem to řešit s rehabilitační primářkou a s fyzioterapeuty, a postupně jsem uvolňoval sval, trvalo to dlouho ,ale cítil jsem, že se to zlepšuje. Zkusil jsem to v Návsi, hrálo se mi celkem dobře, ale po utkání jsem věděl, že to ještě není dobré. ( začalo mě to opět trochu tahat). Počkal jsem 2 týdny a už to bylo o dost lepší, už jsme chtěl hrát a věřil jsem, že už i budu, ale bohužel se stala ta nehoda.

 Co očekáváš od dnešního derby s Chlebovicemi , jaký bude výsledek, sestava a střelci branek.
Chlebovice je pro nás velmi známý tým. Výsledky nemají bůhví jaké, ale teď třeba překvapili doma výhrou 2:0 nad Návsi. Bohužel ani my nepředvádíme dobrý fotbal na podzim, protože nejsme schopni se sejít ve stejné sestavě. Ale očekávám, že Chlebovice porazíme a vyhrajeme 4:1 Góly : 2 Kusý, Huška a Smolík z penalty

Sestava : Smolík - Závodný, Blahuta, R. Merta, Galásek- Svobodník, Huška, Valas, Skalický - Kusý, Habrnál

Střídající : T. Vyvial, Lesniak, J. Merta, Poledník, T. Skurka, Farský, Honěk, Kocúr

 Kdy tě konečně uvidíme na trávníku ?
 Myslel jsem si, že už konečně nastoupím proti Bukovci, ale bohužel v pátek 23.9. ráno jsem při cestě do školy měl autonehodu a díky tomuto pro mě podzimní část sezóny je asi nejspíše u konce. Takže mě už určitě uvidíte na jaře a věřím, že už v plné síle, abych mohl být platným hráčem Palkovic a odčinit celý podzim, který jsem téměř neodehrál.

 Zatipuj si výsledky 9.kola OP
 Baška - Vojkovice   1:3 , Mosty - Staříč  5:2 ,  Návsí - Oldřichovice 2:2 ,  Palkovice - Chlebovice  4:1,
Nošovice - Písek   2:0 , Metylovice - Hukvaldy  2:6 ,  Bukovec - Hrádek  3:1

 Jak vidíš ze svého pohledu tvé palkovické spoluhráče?

Smolík - na svůj věk obdivuhodné, že je tak kvalitní brankář a dokáže pomoci týmu v důležitých zápasech
Musil - na svůj věk podivuhodné chování v určitých zápasech, jinak by mohl být velmi platným hráčem pro tým
Galásek - další velmi obdivuhodný hráč na svůj věk, snaží se chodit poctivě na tréninky a na hřišti nikomu nic jen tak nedaruje, umí i dost přibrousit .
R. Merta - velmi zkušený a důležitý hráč pro tým, jen škoda, že už nemůžeme sním vždy počítat
J. Merta - no tak to je kapitola pro někoho jiného asi, neuvěřitelné co dokáže v tomto věku odběhat a odmakat svým důrazem, pořád jeden z nejlepších hráčů na hřišti
Honěk - patří taky už k starším hráčům, a těchto hráču je třeba si vážit. Vysoký obránce který je schopen zahrát dobré utkání, někdy ale jsme rádi, že nejde předčasně do kabin :D .
A. Farský - mladý obránce, potřebuje trénovat a nabrat fyzický fond, určitě i rychlejší nohy.
Závodný - uzdraven po dlouhém zranění kolene, důrazný hráč na pravé straně, nikomu nic zadarmo nedá, umí komunikovat s mužstvem.
Magera - kvalitní mladý stoper, teď zřejmě vysokoškolský student, takže ho nevídáme na hřišti.
Huška - asi nejlepší hráč Palkovic, umí potáhnout míč, nahrát do gólové situace a hlavně střílí důležité branky.
Valas - tady raději komentář psát nebudu, kdo mě zná ví proč !
T. Vyvial - tichý hráč na hřišti, někdy se schovává za hráčem, ale umí i přibrousit, halvně na tréninku, škoda, že to tak není i někdy v zápase.
Lesniak - správný vůdce mužstva, nebýt jeho bůh ví jak by to v palkovicíh dopadlo s fotbalem, umí rozdat míče a přinést klid do hry.
Skalický - trochu nosánek dolů. Hlavně potrénovat trošičku, nabrat fyzický fond a určitě kvalitní křídelní záložník.
Poledník - veterán jehož trápí zranění. Umí pobavit kabinu ( hlavně trenéra :D :D :D ).
Kocúr - kvalitní levonož fotbalista, bohužel občas se neví kde je a co sním je což je škoda, na levé straně umí zavést balon a umí obejít soupeře.
Svobodník - mladý šikovný dorostenec, určitě velký příslib pro palkovický fotbal( už teď je schopne rozhodnout důležité utkání za muže).
Stavrovský - mladý šikovný dorostenec, určitě velký příslib pro palkovický fotbal .
T.Skurka - bohužel ho trápí dlouhodobě poraněné rameno, ale umí taky vstřelit branku v důležitých utkáních.
Kusý - velmi důrazný a technicky vybavený hráč, je poznat když není na hřišti. Střílí důležité branky.
Habrnál - patří mu velký obdiv, že je ochoten až z Brna přijet do Palkovic kvůli jednomu utkání
Burda - to je kapitola sama o sobě…. :D

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode