VP :  Musil - Blahuta, Grigar, Poledník,Vyvial, Cebula, Havlák, Rek, , Němec, Hruštinec, Procházka M., Chlebek, Juřica, , Maceček                     hrající trenéři : Blahuta – Vyvial
SLEZAN : Kulhánek  - Konečný,  Myšinský L. Myšinský J.,Roman , Somr I., Barčák, Stanczák, , Pospíšil, Procházka, Chlebek M., Piváček, Hradil R., Valenta, Galásek D , Flasch , Zrůnek                                 hrající trenér : Konečný

VÁLCOVNY F-M nad 50 : SLEZAN F-M nad 50 5:1 ( 2:1 )
                   50. Babič       4:1
                   64. Hořínek    5:1
VP : Sostřonek – Damek, Němec P., Smatana, Pěcháček, Kohut, Hlaváč, Pavlidis, Onufer, Klepáč, Bialý, Grigár, Babič, Orel, Hořínek            trenéři : Schafer, Marchevský, Somr

SLEZAN : Kulhánek – Baumann,Šajtar, Štochl, Musil, Hřebačka, Král, Pyško, Juřík, Konečný, Celba, Sluštík        trenéři : Chlebek T., Myšinský F.

Tradiční silvestrovské derby bývalých městských rivalů  Válcoven a Slezanu mělo už osmé pokračování u hráčů nad 50 let ( 4:1, 2:2, 5:2, 2:2, 3:2, 5:0, 0:0 ) a po šesté se střetly týmy nad  35 let  ( 3:1, 5:4, 3:10, 7:0, 8:5 ).
               Oba hrající trenéři „mladých“ se museli obejít bez řady hráčů, kteří zdobily tyto týmy v minulosti, ale utkání mělo náboj, protože hráči Slezanu chtěli zlepšit nepříznivou bilanci těchto populárních utkání. Lipina sice už v 15.minutě vedla po brankách kanonýra Macečka ( fyzioterapeut druholigového Třince a hráč Hnojníku ) 2:0, ale více ze hry měli po celé utkání hosté, kteří díky svým výborným fandům, hráli téměř v domácím prostředí. Do poločasu viděli fandové obou táborů ještě po brance na každé straně ( Maceček – Valenta ) a tak poločasové skóre 3:1 neodpovídalo průběhu hry.
             Druhý poločas byl ve střelecké režii divizního hráče Frýdlantu Michala Chlebka, který zužitkoval trestný kop a penaltu. Penaltu  nařídil rozhodčí Pokluda i ve prospěch Slezanu, i když kdyby bylo k dispozici video , penalta by se nepískala, přesto Zrunek bezpečně proměňuje a a 56.minutě je stav 5:2. A že se utkání nehrálo v rukavičkách dokazuje první žlutá karta v derby utkáních a tu si vysloužil hráč a velký fanoušek Lipiny Petr Hruštinec alias Pes. Konečný výsledek je 6:4, když se ještě trefili za domácí Juřica a za hosty Procházka Milan a Zrůnek. Lipina U35 tak zvyšuje stav derby zápasů na 5:1, ale to zase není tak důležité, vzpomínky na zápasy dorosteneckých týmů z konce minulého století jsou pro všechny víc.
            Hlavní zápas se odehrál před zraky legendárního trenéra už 81 letého elegána a nejlepšího trenéra všech dob co ve frýdeckém klubu působil Jána Zachara, po jeho boku na tribuně stál kapitán ligové party z roku 1976  Láďa Kubalák, Jan Barčák i Jirka Fabík. Na lavičce týmu Válcoven usedlo trio Schafer, Marchevský a Somr. Na lavičce hostů byli Franta Myšinský a Tomáš Chlebek. V obou týmech se to jen hemžilo bývalými ligovými hráči Pěcháček, Orel, Onufer na straně Lipiny a Baumann, Šajtar na straně hostů.
První branku vstřelil v 16.minutě Babič a o minutu později zvýšil Hořínek na 2:0. Do poločasu hosté zkorigovali Sluštíkem na 2:1.

Ve druhém dějství zvyšoval nestárnoucí Pavlidis na 3:1, to běžela 48.minuta utkání. Po jedné brance tak, jako v prvním poločase přidali Babič a Hořínek, a tak končný výsledek 5:1 pro Lipinu jen dokazuje nadvládu frýdeckého fotbalu nad tím místeckým. Obě utkání se hrály 2 x 35 minut, a pokračování mělo při gulášku a pivečku , trenér Zachar naléval sekt na oslavu svých 81 narozenin a přál si pro MFK F-M záchranu ve druhé lize , všem popřál do Nového roku 2018 vše nej.

HISTORIE DERBY ZVLÁŠŤ TĚCH MLADÝCH .... A O DERBY Z WEBU LIPINY ....