Zimní příprava 2015 - 1. MFK F-M : BIALSKO BIALA 2:1 ( 2:1 )

45.Staško ( Mehremič )   2:1
Rozhodčí: Duda – Galásek,
Diváci: 88
MFK F-M
1.Poločas : Mihalek  - Švrček ,Coufal,Žídek,Mehremič – Just,Talián,Binar,Bosicovic – Staško,Rasheed
2.Poločas : Prepsl – Ilko,Javorek,Žídek ( 67.Coufal ),Schroner – Ambrož, Ďuriška, Hykel, Krčmařík – Pezotti,Šašinka

Trenéři  v tomto utkání nemohli z různých důvodů využít Literáka, Vašendu, Matúše, Soukupa a Zapalače! Naopak bylo vyzkoušeno 10 nových nebo staronových tváří! V hostujícím týmu se představil náš bývalý hráč Martin Uvíra ! Polský ligový tým si vypracoval už ve dvanácté minutě tutovku,ale i díky skvělému Mihalkovi ji Chrapek nevyužil.Před pozorovateli se Žiliny se v tom nejlepším světle ukázal v 18.minutě brankář Mihalek, vychytal  znovu Chrapeka.Až ve 20.minutě zahrozila i Lipina,navrátilec Staško levačkou jen vytřepal rukavice brankáři Zajacovi. Ve 22.minutě ,další okénko v naší obraně končí střelou Chrapeka,ale Mihalek je pozorný.Ve 37.minutě centr aktivního Švrčka končí na ruce jednoho ze zadáků hostů a rozhodčí Duda ml. neváhá – penalta. Míč na značku pokutového kopu si překvapivě staví Mehremič,ale brankář Zajac vyráží,jenže vybíhá předčasně a penalta se opakuje. Po velkých diskuzích se Mehremič rozbíhá podruhé a tentokrát se už nemýlí 1:0! Naše vedení trvá pouze dvě minuty,ze sporné ofsajdové pozice srovnává Lenartiwski na 1:1.Jenže Mehremič centruje a Staško skóruje – 45.minuta 2:1 !
Do druhého poločasu posílají oba trenéři zcela jiné sestavy a tempo zápasu trochu opadlo.Až v 66.minutě Žídek rozvlňuje po standartce Schronera síť,ale pomezní rozhodčí Galásek má praporek nahoře – branka neplatí a stav 2:1 trvá! V 73.minutě po akci Hykela se neprosazuje baníkovský Šašinka ( vnuk známého rozhodčího „Kema“ ). V 80.minutě mohlo být vyrovnáno,ale Cisse z dobré příležitosti Prepsla nepřekonává.V 85.minutě mladíček Hykel vybízí ke skórování pravého beka Ilka,ale Palo se ani na dvakrát mezi střelce tohoto zajímavého utkání nezapsal.V 90.minutě naše vedení trestuhodně nepojistil Šašinka . V nastaveném čase ( 90+3 ) nařídil rozhodčí Duda penaltu proti našemu celku,kterou poslal Sokolowski pánu bohu do oken a tak Lipina i podruhé proti polskému soupeři zvítězila ( loni v létě 1:0 ) ! V sobotu opět ve Stovkách přivítáme od 13:00 celek Uničova hrajícího MSFL.