13.KOLO MSFL UNIČOV : MFK F-M 3:0 ( 0:0 ) !

78. Švrček vl    3:0

Rozhodčí: Šenkýř – Vostrejž, Mikyska. ŽK: Krč – Molnár.

Diváků: 97

Uničov: Uvízl – Heinz, Horka, Vejvoda, Koutek – Toman, Juřátek (72. Ulma) – Hrubý (86. Večeřa), Nuc, Krč – Richter (89. Novosad). Trenér: Zdeněk Strouhal.

Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček, Wozniak, Literák, Prokeš – Talián (54. Pešek), Cesnek, Föster (60. Molnár), Mozol – Neubert (69. Teplý), Soukup. Trenér: Milan Duhan.

Třetí porážka v sezóně přišla v nejméně vhodnou dobu a zase tak ztrácíme na první flek 3 body ! Naposledy  MFK F-M prohrál 17.9. v Zábřehu a tak do tohoto utkání nastupovali svěřenci trenéra Duhana v roli favorita . Potvrdit naše postavení mohl už ve třetí minutě Soukup,ale rychlý brejk zakončuje střelou do obránce,tato situace se dala vyřešit lépe ! V 16.minutě Hrubý po zaváhání Prokeše trefuje břevno Prepslovy svatyně !O 3  minuty později Krč už téměř zvedá ruce na oslavu vstřelené branky,ale Prepsl na brankové čáře zachraňuje . Naše aktivita je mizivá,pouze Mozolova střela z 27.minuty trochu zastrašuje Uvízla,ale tradiční poločasový stav 0:0 trvá a to i po střele Taliána a Forstra. Největší naší možnost změnit skóre měl ve 41.minutě Forster,ale jeho trestňák vytěsňuje brankář Uvízl s velkou dávkou štěstí na roh ! Trenér Duhan nabádá hráče v poločasové přestávce k větší aktivitě a ta přichází : ihned z rozehrávky se do gólovky řítí Neubert,ale jeho střela místo v síti končí na kopačkách Soukupa a ten je v ofsajdu ! Domácí rychle rozehrávají – Koutek centruje a Hrubý skóruje a stopky ukazují 1:36 z druhého poločasu a UNIČOV vede 1:0 - jak kruté je fotbalové pravidlo nedáš –dostaneš ! Po hodině hry je to už bohužel 2:0 a čisté svědomí  nemá u inkasované branky brankář Prepsl . A v 62.minutě už mohlo být hotovo,ale Nuc trefuje tyč. Do konce utkání zbývá 30 minut a v silách týmu by bylo utkání zvrátit,ale ne dnes kdy i skálopevná podzimní obrana selhala a Švrček si v 78.minutě dokonce střílí vlastní branku 3:0 ! Jiskřičku naděje mohl po akci Teplého vykřesat v 80.minutě Molnár,ale s nedůraznou koncovkou si Uvízl poradil ! O náš debakl se mohl postarat Hrubý,ale naštěstí jeho lob po fatální chybě kapitána Litráka končí těsně vedle ! Zápas „blbec „ tak končí zaslouženě výrazným vítězstvím Uničova v poměru 3:0 !

Martin Blahuta :" Bohužel si dnes tým a zvlášť obrana vybrala slabší chvilku , je třeba na utkání co nejrychleji zapomenout a připravit  se na zbylé 3 zápasy a v nich bodovat naplno !Dnes mi to připadalo,že Uničov měl větší touhu po vítězství než my a to mě mrzí !V našem týmu se nenašel nikdo kdo by tým zbláznil ,marně přemýšlím koho bych dnes pochválil a přitom to tak rád dělám !No nic,musíme získat ve třech zbývajících utkáních 9 bodů,ale to se musíme zlepšit opravdu proti dnešku ve všech směrech !"

Škoda,že se nehrálo raději v neděli ..... třeba to mohla být ..... výhra v řadě !