SOBOTA 1.2.2014 12:30

Umělka Orlová

Branky : 89. Staško ( Švrček ) 1:0

MFK F-M :  Prepsl 46.Szekely ) – Švrček,Cigánek ( 46.Žídek ),Literák,Palko – Byrtus,Talián ( 46.Uvíra ),Zapalač,Makowski ( 68.Juřica ) –     H.Prokeš ( 46.Kovařík ),Staško

Po velkých vítězných bitvách v MSFL ( 3:1 a 2:0 ) se náš celek utkal s Prostějovem v zimní přípravě na umělce v Orlové a díky brance Staška z 89.minuty jsme zvítězili 1:0 !
Marodka se mění, sice už nastoupil dnešní oslavenec Hynek Prokeš,ale pro změnu chyběli Mozol,Vašenda a Milunovič. Dále v týmu už nepokračuje Malík a proto byli zkoušeni brankář Szekely ( 12.5. 91 – Myjava ),záložník Brtus ( 4.1.94 – Baník ) a útočník Staško ( 15.4.93 – Baník ) . Natěšení naši fanoušci ( osmi-členná skupinka nejvěrnějších ) si nenechali toto utkání ujít , přestože se odehrálo na umělce v Orlové,ale kvalitního fotbalu se nedočkali. Prostějov sice opět nastoupil se svými hvězdami (Bureš, Krejčíř, Pančochář, Machálek, Jirouš, Zelenka, Soušek, Hloch, Krč, Hirsch, Pavlík ), ale k vidění toho z obou stran opravdu moc nebylo, jen střelecké pokusy Staška a Makowského pohodlně kryl Bureš.
I ve druhém poločase se do šancí dostával baníkovský Staško,ale v 57.minutě ho vychytal brankář Kofroň a v 65.minutě jeho hlavička těsně míjí prostějovskou branku ! V 83.minutě se mohl prosadit Kovařík,ale jeho slabá střela nemohla náhradního brankáře Prostějova Kofroně překvapit.Když už se oba celky smiřovali z bezbrankovou remízou našel agilní bek Švrček možnou posilu Staška a ten rozhodl o našem vítězství,které přichází v pravý čas po 4 porážkách v řadě ! Před herním soustředěním v Břeclavi se ještě Lipina v úterý 4.2. v 11:00 utká v Olomoucí s místní rezervou,bohužel i toto utkání naši fanoušci díky nezpůsobilé umělce ve Stovkách neuvidí !

Martin Blahuta : „ Pozitivní na tomto utkání je neinkasovaná branka,ale směrem dopředu to bylo další trápení,ani moc šancí jsme si nevypracovali !"