Branky  :      14. Musálek ( Kaulinec )        0:1

Diváci : 68 ( z toho 15 našich skvělých fandů – díky!!! )
Smetana – Malý,Jukl, Strakoš, Michna– Burda, Musálek, Vandas, Trčka – Kaulinec, Svobodník
Střídání : 22. Malý – L.Baran
               63. Svobodník – Říha
               83. Trčka – Kolář
               89. Musálek - Kautský

Domácí výsledky Písku v této sezóně ( Baška 6:1, Hukvaldy 5:0 a Hrádek 2:0 ) , i postavení v tabulce budily respekt, ale hráči FKS utkání zvládli na podtrženou jedničku a po jednoznačném a pro domácí ještě milosrdném výsledku 1:4 se posouvají po šestém kole na čtvrtý flek OP.
                         Už ve 14.minutě po akci Kaulince,  Musálek otevírá skóre utkání, které řídila trojice velezkušených sudích Galásek – Duda, Malinovský. Pojistka mohla přijít už za tři minuty, ale postupně promarnili své šance Kaulinec, Svobodník a Burda. Matěj Svobodník po té dokonce trefuje břevno Pindorovy branky.Ve 22.minutě přicházíme do konce podzimu o dalšího obrance, Pavel Malý si přivodil  zlomeninu zánártních kůstek a čeká ho operace. Ve 29.minutě Vandasova výstavní rána končí v síti a to už vedeme 0:2. Další branky do poločasu mohli přidat dvakrát Kaulinec a jednou Musálek, ale stav 0:2 trvá až do 42.minuty, kdy se po faulu-nefaulu prosazuje z trestného kopu Lubojacki, byl to výstavní gól, to že se nemuselo pískat náš tým neřeší, pokyny byly jasné : „nekecat a nedostávat zbytečné karty“ jak to bylo v utkáních Písku u hostujících týmů ( Baška 5 ŽK, Hukvaldy 2 ŽK, Hrádek 1ČK a 7 ŽK ). Poprvé v sezóně vedeme v poločase a to naprosto zaslouženě 1:2.
                          Písek začal druhý poločas lépe, ve 48.minutě odmítl vyrovnání náš brankář Smetana výborným zákrokem, ale to bylo na dlouho ze strany domácích vše, to Staříč si vytvářel jednu gólovku za druhou ( Kaulinec, Trčka, Musálek,Kaulinec trefuje tyč ),ale až v 70.minutě se prosadil z nejtěžší možné šance Kaulinec 1:3. To už byl v sanitce Matěj Svobodník se zlomeným nosem a s podezřením na otřes mozku (to se naštěstí nepotvrdilo, ale i tak Matěj bude týmu chybět minimálně tři týdny). Ještě v 85.minutě střídající Kajzar ( bývalá hvězda týmu ) si nepřišel na  Smetanu a příděl branek pro Písek  jako na jaře .... završil Kolář v 87.minutě 1:4.Zasloužené ovace fans po utkání a během cesty domů byly zasloužené . A teď hurá doma na špíl s Hukvaldama, těm dluží FKS odplatu za debakl .... z letní přípravy 2017.
Martin Blahuta: „Radost z vítězství mi kazí zranění Pavla a Matěje. Od první až do poslední minuty jsme plnili, to co jsme si před utkáním řekli, byli jsme disciplinovaní, koncentrovaní, důrazní. Jen nás opět zradila koncovka, jinak mohlo být vítězství výraznější.Přesto jsem nadmíru spokojen a všem, včetně fanoušků patří velký dík, pro tyto chvíle se fotbal hraje. Nyní musíme doma potvrdit body proti Hukvaldům, ale vzhledem k marodce to jednoduché nebude, ale já věřím, že to zvládneme a budeme dál vítězit. “